Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Wilo Yonos Pico i regulacja


mkwapisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie do użytkowników tych pomp. Łącznie mam ich 3: dla CO, CWU i obieg na piecu. I mam problem z tą obiegową, bo pokrętło koszmarnie ciężko chodzi. Przekręca się, ale przez opór wraca w kierunku poprzedniej pozycji (jakby było sklejone). Na dwóch pozostałych pompach tego nie zarejestrowałem. Nie wiem co jest powodem i czy można to jakoś poprawić domowym sposobem. Zawsze mogę ją oddać bo na gwarancji jest, tylko że wtedy muszę wyłączyć piec i nie mam ciepłej wody. Na pewno jest na niej większa temperatura niż na pozostałych, ale maks to 55C, bo tej temperatury akurat pilnuje zawór termostatyczny 3d i sterownik. Co może być powodem takiego zachowania po raptem 4 miesiącach pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancje to nie czekaj , a przecież nie chodzi ci CO to może podmień ją na obiegową ,no chyba że na zaworach oszczędzałeś i teraz by trzeba było całą instalacje spuszczać , a tak w ogóle to CWU będzie chodzić cały czas to i obiegowa nie potrzebna bo powrót chroni CWU  to tylko rurka zastąpi obiegową i do SERWISU ją goń  bo nowy sezon się zbliży szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisu pójdzie na pewno, zawory są więc tym się nie przejmuję. Pytanie tylko co może być przyczyną. Pompę mi naprawią a potem problem się powtórzy. Dlatego pytam się na forum, czy może któryś z instalatorów spotkał się z takim problemem w tych pompach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.