Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-met Biotec Kompakt 16kW- prośba o pomoc w ustwaieniach


szczecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Posiadam piec jak w temacie ze sterownikiem Tech ST-976. Dom ~120m2 (roku budowy 2006, parterowy z poddaszem, zbudowany z gazobetonu 24 cm, ocieplony styropianem 12cm, na górze dach ocieplony wełną 15+5cm), ogrzewanie w miedzi (12 grzejników panelowych + około 30m2 podłogówki) do tego 120 l zasobnik CWU (5 domowników). Kotłownia bez bufora, z zaworem 4-drogowym i 2 pompkami, z zewnętrznym czujnikiem temp. Do zimy 2018 używałem kotła na holzgas Atmos 21 kW i spalałem 16mp drewna bukowego. W domu było nieznośnie gorąco a w lecie nie można było palić w piecu bo się gotował. Po tym jak dokonał swego żywota w zimie 2018 wymieniłem kocioł na Drew-met Biotec Kompakt 16 kW. Wygoda jest, ale za to pali jak smok (ten sezon grzewczy 6 ton pelletu) pomimo, że w domu już zdecydowanie chłodniej (można by powiedzieć, że za chłodno bo 20-21 stopni) a i zima nie była najmroźniejsza (mieszkam na pomorzu i dni z mrozem to może było ze 20 w ciągu zimy). Znajomi w mojej okolicy przy podobnych domach wypalają około 3,5 do 4,5 ton. Pellet certyfikowany 6mm, podajnik podaje około 11 kg/h, producent podaje że kaloryczność paliwa jest >4,9 kWh/kg. W najbardziej chłodnym okresie kocioł palił około 40kg pelletu na dobę. Proszę napiszcie czy to jest normalne spalanie i trzeba się pogodzić z tym, że pali takie ilości paliwa przy dość przeciętnym komforcie cieplnym (notorycznie jestem nagabywany przez domowników, żeby "podkręcić" trochę ciepło i myślę że 22-23 st było by ok). Nie mam zainstalowanego czujnika temperatury pokojowej (zamierzam zakupić i zainstalować w tym roku). Czy myślicie, że jego instalacja wpłynie na spalanie? Jeżeli macie jakieś sugestie co do ustawień sterownika to proszę wskazówki.

Za wszystkie sugestie dziękuję.

Gdyby trzeba było coś doprecyzować to proszę napisać.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.