Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym ogrzewać dom 250m2 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że w odpowiednim miejscu umieszczam swoje pytanie.

Potrzebuję porady odnośnie tego na co przerzucić się z tradycyjnego pieca tak zwanego "kopciucha".
Pod koniec 2019 roku założyłem panele fotowoltaiczne o mocy 5KW, instalacja z lekkim zapasem patrząc na roczne zużycie prądu.
Dom ok 250 m2, budownictwo '96 rok - ściany: 45cm, konstrukcja: pustak żużlobetonowy, izolacja: styropian 6cm, przeważnie przez zimę spalam ok 3,5 tony no ale policzmy że 4t. węgla. W domu na parterze grzejniki aluminiowe, 1 piętro płytowe plus tylko w dwóch pomieszczeniach podłogówka. Co było by dla mnie najbardziej opłacalne, zważając czy może jednak nie, na to że mam panele i żeby kierować się ku wykorzystywaniu tego prądu. Rozważałem wiele opcji i wielu fachowców ale żaden nie potrafił doradzić konkretnie. Wiadomo że chciałbym żeby było tanio i dobrze choć brałem pod uwagę różne opcje polecane przez różnych majstrów: 
- Kocioł indukcyjny firmy pererko 10 KW (chyba najdroższa opcja),
- pompa ciepła powietrze 10KW + grzałka 6/9 KW z termostatem 
- grzałka 9 KW + bufor (choć nie wiem czy sama grzałka "wyrobi") więc może do tego awaryjnie do tzwn. dogrzania:
- piec gazowy  (lub sam piec gazowy -jest zrobione przyłącze)
- piec elektryczny (chociaż o tej opcji wiem najmniej) 
Przekopałem wiele w internecie ale nadal nie wiem na co się zdecydować i co było by najlepszym rozwiązaniem, może ktoś z Państwa miałby jakieś propozycje, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i żeby nie płacić majątku za ogrzewanie domu i wody w sezonie zimowym. Z góry dziękuje za poświęcony czas i odpowiedź. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.