arek67 Opublikowano 9 Lutego 2020 #1 Opublikowano 9 Lutego 2020 Nie jestem hydraulikiem, ale ze względów finansowych muszę sobie poradzić z projektem i wykonaniem, jeżeli ktoś znający temat będzie chciał mi pomóc to z góry dziękuje. W razie zaniku prądu mam w kotłowni system zasilania awaryjnego, który pracuje z pompą przez 12 godz. Kotłownia jest umieszczona pól metra poniżej mieszkania grzejniki mam na parterze i piętrze. Zbiornik wyrównawczy otwarty (obecnie) umieszczony jest na piętrze pod sufitem nie fachowo, bo podpiąłem go na tej samej rurze (18mm), co zasilanie na grzejniki a powinna być osobna rura, ale sprawdził się już kilka razy jak kocioł zagotował wodę, gwizdało, stukało, ale wyrzucało wodę. W nowym projekcie planuje zainstalować zbiornik przeponowy i przelewowy dla bezpieczeństwa chcę zamontować zawór schładzający dwufunkcyjny lub wężownice z chłodnicą, nie wiem co będzie działać lepiej i bezpieczniej. Dołączam projekty do oceny i jeden rys. instalacji w mieszkaniu. Mam kilka pytań: 1.Czy zbiornik przelewowy może być w kotłowni ok.30 cm nad buforem? (rys.nr1) 2.Czy można połączyć dwa zbiorniki membranowe 35l zamiast jednego dużego 70l ? (rys.nr2) 3. Czy piec na węgiel można podłączyć do wężownicy w buforze ? 4. Jakie zastosować przekroje rur miedzianych do moich projektów ? 5. Jakie zawory mieszające Afriso ¾ ‘’czy może 1’’ i jaka przepustowość ? 6. Czy pompy są w odpowiednich miejscach ? Dziękuje
PioBin Opublikowano 9 Lutego 2020 #2 Opublikowano 9 Lutego 2020 Sprawdz czy kociol dopuszczony jest do pracy w systemie zamknietym. Jesli nie to musi pozostac w otwartym i przez wymiennik przechodzisz do zamknietego. Zasilanie wodne z sieci nie z hydroforu. Zbiorniki przeponowe moga byc dwa lub jeden o odpowiednich wielkosciach grupa bezpieczenstwa jedna. Ps. Schemat bardzo ladny (graficznie) ale zupelnie nie praktyczny.
arek67 Opublikowano 9 Lutego 2020 Autor #3 Opublikowano 9 Lutego 2020 Jak byś mi podpowiedział co byś zmienił w tym projekcie to byłby wdzięczny. I czy ten projekt mimo wszystko pracował by sprawnie. Dzięki. A piec to zębiec dopuszczony w systemie otwartym.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.