Skocz do zawartości
Pablos14

Płyty : Wysokotemperaturowa, krzemianowo-wapienna, bezazbestowa płyta jaka bezpieczna temperatura ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokotemperaturowa, krzemianowo-wapienna, bezazbestowa płyta - jak się taka płyta sprawuje  tzn interesuje mnie  jak się maksymalnie nagrzewa   po stronie  zewnętrznej - piszą ,ze w bezpiecznej temperaturze dla człowieka  tylko nigdzie nie znalazłem informacji do jakiej temperatury  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego mam obudowę kominka Amelia 30 kW (24 kW płaszcz wodny) wykonaną z płyt grubości 30 mm. Prosta forma narożna, od podłogi do sufitu. Weź poprawkę na to, że kominek mam wyposażony w dedykowaną izolację (folia+wełna), jest też zaizolowany czopuch specjalnym kocem. Intencją było, aby grzać obieg wodny, a nie pomieszczenie z kominkiem. W tej chwili. po całodziennym paleniu, temperatura frontu kominka tuż nad szybą drzwi to 84 st. C. Obudowa nie przekracza 24 st. C. Płyty pokryte są cienkim tynkiem gipsowym i pomalowane. Funkcjonuje to z powodzeniem 5 lat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz przesłać fotkę ? płaszcz wodny odbiera temperaturę  i nie dziwię się ,zw masz 24 stopnie na obudowie. Chciałem kupić koee ale one nie mają dojścia powietrza od dołu  i chyba jednak kupie standardowy wkład pod obudowę .

Ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaka jest temperatura po drugiej  srtonie płyty. Dzisiaj nawet dzwoniłem do dystrybutora. Odpowiedź jaką dostałem : jest ciepła  nie gorąca   , pytałem się ile stopni  ,  nie wie  zobaczy i oddzwoni . I tak czekałem ze 6 godzin i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę.

Ściana frontowa i ta po prawej stronie są wykonane z płyt. Powyżej górnego wylotu powietrza zrobiłem szczelny "sufit" także z płyty, nad nim jest pusta komora zaopatrzona w widoczna po prawej stronie kratkę.

IMG_20200203_203859.thumb.jpg.bc9b2d745b44ef35b1ddd43b7927277e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brdzo ładny  kominek.Dzięki za fotke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi