Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawory zwrotne "energooszczędne"


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś w swojej instalacji zawór zwrotny sprężynowy marki Arka seria Calido ? Znalazłem taki produkt na internecie typowo do pomp elektronicznych pełny przepływ , antykamienny itd.

Mam u siebie zawory zwrotne mosiężne wkład metalowy , pompy pracują w zakresie 5-20w . Będę zmieniał instalację na sprzęgło hydrauliczne i po wstępnej rozmowie z instalatorem montuje on na swoich zleceniach zawory zwrotne ale klapowe z uwagi na niższy opór . Szczerze to wolę zostać przy sprężynowych dlatego taki wynalazek znalazłem . Wkład jest plastikowy jedynie co producent podaje to praca max. 90 stopni ,a jak się ma w praktyce taki mosiężny zawór z plastikową wkładką ?

Karta produktu :

https://arka-instalacje.pl/wp-content/uploads/pdf-front/1576054794139557654.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dał kartę techniczną oraz aprobatę więc raczej zawór żywotnością dotrzyma odpowiednikowi stalowemu .

Ogólnie jaka jest żywotność takich zaworów i oznaki zużycia . W Kotłowni dużo jest elementów jedyny objaw jaki znam i da wskazania o awarii są różnego typu nieszczelności czy kapiąca woda z zaworów kulowych czy też łączenia rur co wskaże spadek ciśnienia w instalacji ,a w przypadku takich zaworów co przepuszczanie wody / dzwonienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.