Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO Bio Slim brak paliwa, kalibracja zresetowana


kusmi19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, piec bez kalibracji palił i ani razu nie pokazał komunikatu braku paliwa. Tydzień temu rozpocząłem proces kalibracji ale zakończyłem ja gdy w zasobnik była jeszcze z jedna czwarta pelletu. Nie mieszkam jeszcze w domu więc nie mogłem wstać w nocy i wdusic koniec kalibracji w momencie absolutnego minimum. No i teraz mam problem bo piec mimo zasypania zasobnika na maksa pokazuje po kilkunastu godzinach pracy komunikat "brak paliwa" i się wyłącza. Zrobiłem reset kalibracji ale nie jestem w stanie jej ukończyć gdyż piec wyłącza się jak ubedzie właśnie ową jedna czwarta zbiornika. Czy piec trzeba jakoś zresetować żeby zapomniał te ustawienia? Wyłączyłem i włączyłem czarny przycisk, zrobiłem kalibracje od nowa i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jaki masz sterownik i soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wpisania pojemności zasobnika. Czyli inna kalibracja. Wpisujesz ile wchodzi. Klikasz zasobnik napełniony. Jeszcze ile ma być kg tezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia serwis - kod 5162 - kontrola paliwa - kalibracja poziomu paliwa - kontrola paliwa - wybierz pojemność zasobnika

W tym samym menu masz - pojemność zasobnika - wpisz ile tam wchodzi

Wróć do kontroli paliwa - wybierz rezerwa paliwa - i tam aktywujesz ją oraz brak paliwa. Wpisujesz jeszcze jaka jest rezerwa. Jeżeli masz czujnik rezerwy to on daje sygnał sterownikowi i ten zalicza rezerwę, a potem wygasza kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak :) To jest kalibracja standardowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gilal napisał:

Wejdź w ustawienia serwis - kod 5162 - kontrola paliwa - kalibracja poziomu paliwa - kontrola paliwa - wybierz pojemność zasobnika

W tym samym menu masz - pojemność zasobnika - wpisz ile tam wchodzi

Wróć do kontroli paliwa - wybierz rezerwa paliwa - i tam aktywujesz ją oraz brak paliwa. Wpisujesz jeszcze jaka jest rezerwa. Jeżeli masz czujnik rezerwy to on daje sygnał sterownikowi i ten zalicza rezerwę, a potem wygasza kocioł

Wpisałem tak jak kazales i teraz już drugi raz pokazał się taki komunikat. Ustawiłem rezerwę na 10kg 

20191230_120809.jpg

20191230_120942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy wpisuje się tyle ile wsypiesz pelletu do zakrycia czujnika pojemnościowego. Jak czujnik się odkryje wyskoczy taki właśnie alarm i zacznie sobie zliczać do wygaszenia. To jest po to aby nie wybrać całego pelletu z podajnika. Oczywiście jak masz taki czujnik.

A jezeli chodzi o kalibrację to wpisujesz tyle ile wchodzi w zasobnik. Zasypujesz do pełna, klikasz na "zasobnik napełniony" i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.