Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik smart (wi-fi, google home, geofencing) do Vaillant EcoTEC Pro VCW 226/3-3


sury001

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam piec kondensacyjny Vaillant EcoTEC Pro VCW 226/3-3 (ma złącze eBUS m. in.). Ogrzewam ok 65m2, 5 grzejników, bliźniak ocieplony dobrze (elewacja). Na tę chwilę nie mam żadnego sterownika, operuję po prostu pokrętłem temperatury O.C., jak wychodzę z domu to wyłączam. Chcę do pieca dokupić sterownik smart, ponieważ podoba mi się takie rozwiązanie. Mam następujące wymagania (No, przyjmijmy, że tak jest. Poczytałem o różnych sterownikach i wydaję mi się, że to będzie odpowiadało moim potrzebom. Dodam, że koncepcja "smart home" jest dla mnie ostatnio ciekawym zagadnieniem):

  • regulator bezprzewodowy (tzn. żeby pomiar temperatury pokojowej był w innym pomieszczeniu bez kabli),
  • na podstawie temperatury pokojowej piec się włącza i wyłącza,
  • dostosowywanie temperatury wody grzewczej na podstawie temp. zewnętrznej (krzywa grzania, nawet lepiej jak temp. będzie zaciągana z netu, bo nie chcę montować czujnika na elewacji budynku),
  • możliwość sterowania przez aplikacje w smartfonie z obsługą Google Home (+ fajnie byłoby mieć funkcje geofencing, czyli piec się włącza/wyłącza na podstawie mojej lokalizacji z telefonu)

Zrobiłem mały "risercz" i znalazłem takie sterowniki (być może przyda się komuś z podobnymi do moich rozterkami):

W tym punkcie padają pytania do Was:
Czy mój piec w ogóle może współpracować z tego typu sterownikami? Domyślam się, że sterowanie piecem włącz/wyłącz grzanie wody w grzejnikach jest możliwe, ale czy w tym modelu pieca sterownik może też zmieniać temperaturę zasilania przez sterownik (tak jak sterownik pogodowy po prostu)? Dodatkowo, czy sterownik w tym piecu może regulować temperaturę wody użytkowej (tutaj pytam jako bonus, bo niektóre sterowniki też chyba mają taką możliwość)?

I ostatecznie, czy macie któryś z tych sterowników, lub możecie polecić jakąś tańszą alternatywę z podobną (np. bez geofencingu ale wiele taniej też bym pewnie łykał) funkcjonalnością w lepszej (niższej :)) cenie? Czy może są odpowiedniki powyżej wymienionych sterowników od Xiaomi, Tuya itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.