Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimna woda na powrocie.


Bartezzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Paląc w piecu na wodę, przy odciętym obiegu na grzejniki (obieg wyłącznie między piecem a bojlerem) wszystko jest ok. Natomiast, puszczając grzanie na grzejniki, grzejniki nagrzewają się normalnie, ale "powrót" z bojlera jest zimny tudzież, wychładza się, gdy odblokuję odcięcie na grzejniki. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oba obiegi (CWU i grzejnikowym) mają swoje pompy? Prawdopodobnie na obiegu CWU brak ZZ i obieg grzejnikowy wystudza bojler , pompa CO podbiera wodę z CWU.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna pompka na wszystko, ale problem w tym, że jeszcze niedawno tego problemu nie było. Wyglądało to tak, że jak chciałem na wodę od razu, to odcinałem resztę a po nagrzaniu bojlera puszczałem na grzejniki i powrót z bojlera się nie wystudzał, lub też grzałem od razu na dom, a bojler nagrzewał się "na bieżąco", że tak to ujmę. Stąd moje pytanie, co mogło się "zmienić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić? To chyba sam wiesz co zmieniłeś. Sprawdź filtr przed pompą, jeśli wcześniej wszystko działało i nagle przestało. A może pompa się już zmęczyła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.