Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator pokojowy wielostrefowy


ZłotyBażant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Jako, że jestem w trakcie remontu poddasza, chciałbym najpierw właśnie na poddaszu, a docelowo w całym domu zainstalować sobie takie udogodnienie jak regulator pokojowy do sterowania kilkoma grzejnikami w kilku pomieszczeniach (8 pomieszczeń, 12 grzejników). Dodatkowo możliwość sterowania przez aplikację w telefonie. Nie posiadam podłogówki. Tylko grzejniki. Po kilku dłuższych chwilach znalazłem 3 takie regulatory:

Czy ktoś używa takie regulatory? czy może coś polecić? Może są jakieś inne lepsze, których nie znalazłem w ogromie internetu? Oczywiście do tego dochodzą termostaty i czujniki temperatury.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania grzejnikami wystarczą same głowice na nich które można sterować przez wifi poprzez centralkę. Każdy ze wskazanych pewnie obsłuży , kwestia tylko kasy i czy sam to ogarniesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogarnięciem nie ma problemu. Sparowanie, ustawienie, nic trudnego. Chodzi mi o jakość tych kontrolerów i funkcjonalność. Czy są warte ceny. Który lepszy jakość/cena. Ale nie tylko sterownik, bo ważne są także siłowniki na grzejniki. Ich ewentualna awaryjność i jakość pracy też jest ważna. Bo raczej kontroler nie będzie działać z siłownikiem innego producenta.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ja uwielbiam takie komentarze.
Mój dom, moja kasa, co to kogo interesuje po co mi to? Pytanie brzmiało jaki kontroler polecasz, a nie czy ja takie coś potrzebuje!

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie calosc chodzi na dzien dzisiejszy na Danfos'ie. Wczesniej byl chyba Honeywell-glowice, ale sie nie sprawdzily. Mam i kaloryfery i podlogowke. Dziala nie zle. Wady ze mozna ustawic jedna strefe czasowa na jednym kontrolerze. Czyli jak masz jeden kontroler na budynku to wszedzie jedna strefa (nie wiem czemu tak to zrobili). Brak wykresow/przebiegow temperatur. Aplikacja na telefon jest, ale dla mnie to niepotrzebne. Na duzy plus algorytm utrzymywania temperatury oraz nieslyszalne glowice. Podlogowka jest na silownikach, oprocz lazienek - male wiec smigaja na RTLach. Sterowanie PWM sekwencyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ameno25 napisał:

https://mybero.com/

w czarny piatek bedzie połowa ceny 

Oni jeszcze to produkują? Nie mogę dotrzeć do żadnego sklepu z tymi produktami. Na tej stronie jest dosyć ubogo jeśli chodzi o jakieś informacje na temat tego regulatora.

@PioBin a Ty posiadasz tą centralke Danfoss Link CC? Dla mnie właśnie ważne jest aby można było sterować temperatura w pomieszczeniach oddzielnie. Teraz posiadam sterowanie temperaturą całego domu ze sterownika pieca, więc to o czym mówisz mi raczej nie pomoże. 

Wygląda na to że pozostaje Tech. Firma chyba całkiem solidna i Polska ;) A i ostatnio poprawili termostat, który jest teraz cichy i działa dużo dłużej na baterii. Design też mają całkiem fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZłotyBażant napisał:

 a Ty posiadasz tą centralke Danfoss Link CC? Dla mnie właśnie ważne jest aby można było sterować temperatura w pomieszczeniach oddzielnie. Teraz posiadam sterowanie temperaturą całego domu ze sterownika pieca, więc to o czym mówisz mi raczej nie pomoże

Nie zrozumielismy sie. Tak posiadam. Temperatura mozesz sterowac niezaleznie w kazdym pomieszczeniu rowniez przez aplikacje. Nie mozesz natomiast ustawic stref czasowych oddzielnie dla kazdego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ja uwielbiam takie komentarze.
Mój dom, moja kasa, co to kogo interesuje po co mi to? Pytanie brzmiało jaki kontroler polecasz, a nie czy ja takie coś potrzebuje!

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka



I po co te nerwy?
Skąd wiadomo ze jesteś świadomy czego chcesz?
Czasem ludzie pytają o różne rzeczy nie znając tematu.
Ale sorry. Już cisza z mojej strony. Chyba nie muszę klękać i przepraszać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ZłotyBażant napisał:

Oni jeszcze to produkują? Nie mogę dotrzeć do żadnego sklepu z tymi produktami. Na tej stronie jest dosyć ubogo jeśli chodzi o jakieś informacje na temat tego regulatora.

na stronie masz  kontakt 

 

tel.: (+48) 24 253 76 63

pracujemy pon-pt
w godzinach 7-20

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich przez formularz kontaktowy, jak do tej pory bez odzewu. Zadzwonić nie mam jak aktualnie. Gdzie znalazłeś wzmiankę o BlackFriday?

 

25 minut temu, PioBin napisał:

Nie zrozumielismy sie. Tak posiadam. Temperatura mozesz sterowac niezaleznie w kazdym pomieszczeniu rowniez przez aplikacje. Nie mozesz natomiast ustawic stref czasowych oddzielnie dla kazdego pomieszczenia.

A tak.. moja wina.. nie doczytałem dobrze. Ale strefy czasowe również będą ważne. Pracuję i nie potrzebuję ogrzewać piętra w ciągu dnia. Parter będzie natomiast ogrzewany cały dzień. No i łazienka też ma swoje czasy ;)

 

27 minut temu, pastor napisał:


I po co te nerwy?
Skąd wiadomo ze jesteś świadomy czego chcesz?
Czasem ludzie pytają o różne rzeczy nie znając tematu.
Ale sorry. Już cisza z mojej strony. Chyba nie muszę klękać i przepraszać?

Wierz mi, że jestem bardzo spokojną i opanowaną osobą. Irytują mnie po prostu osoby, które nie mają do powiedzenia nic konkretnego w temacie i piszą "po co ci to?". Choćbym tego nie potrzebował i nie chciał nawet kupić, to przecież mogę się zapytać czy warto.. jak to działa itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem od nich dwa lata temu za połowe ceny , co prawda nie musiałem kupowac mybero czyli centralki bo mam to jakby wbudowane w sterownik kotła , ale  reszta hardwaru jest taka sama 

 Producentem jest elekro-system z kutna  producent sterowników  eCoal i automatyki do kotłow 

Zadzwoń do nich dogadasz sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZłotyBażant napisał:

A tak.. moja wina.. nie doczytałem dobrze. Ale strefy czasowe również będą ważne. Pracuję i nie potrzebuję ogrzewać piętra w ciągu dnia. Parter będzie natomiast ogrzewany cały dzień. No i łazienka też ma swoje czasy ;)

Sprostowanie. Moja wina, albo niewiedza. Da sie to ustawic dla kazdego pomieszczenia oddzielnie, zarowno z panela jak i aplikacji. Cos mnie tknelo aby to sprawdzic dokladnie.

Natomiast to czy osiagniesz to co chesz (temperatury w okreslonych porach) oraz jak wplynie to na prace instalacji to osobny temat.

Ale da sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich przez formularz kontaktowy, jak do tej pory bez odzewu. Zadzwonić nie mam jak aktualnie. Gdzie znalazłeś wzmiankę o BlackFriday?
 
Wierz mi, że jestem bardzo spokojną i opanowaną osobą. Irytują mnie po prostu osoby, które nie mają do powiedzenia nic konkretnego w temacie i piszą "po co ci to?". Choćbym tego nie potrzebował i nie chciał nawet kupić, to przecież mogę się zapytać czy warto.. jak to działa itd.
 

Hmm a skąd ty wiesz czy ja mam coś do powiedzenia? Nie ma możliwości abyś to wiedział. Zakładasz ze nic nie wiem. I cie irytuje. A przecież jesteś spokojna osoba. Cóż.

A wracając do sedna. Chciałem kiedyś u siebie zastosować bo nie lubię spać w pokoju w którym jest aktywne grzanie ale po dłuższym zastanowieniu po prostu zakręcam kaloryfer.
W innym pokoju znowu sa pory dnia gdy chciałbym aby była inna temperatura niż zwykle. I tam tez by się jakiś system świetnie sprawdził. Jednak koniec końców póki mam sile podejść do kaloryfera i ręce sprawne to sobie ustawiam tyle ile chce. Kase wole wydać na coś innego.

I stad było moje pytanie którego tak ciebie spokojna osobę zirytowało.
Na przyszłość nie zakładaj ze ktoś nie ma nic do powiedzenia bo możesz stracić okazje aby się czegoś dowiedzieć.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ameno25 napisał:

Sam kupiłem od nich dwa lata temu za połowe ceny , co prawda nie musiałem kupowac mybero czyli centralki bo mam to jakby wbudowane w sterownik kotła , ale  reszta hardwaru jest taka sama 

 Producentem jest elekro-system z kutna  producent sterowników  eCoal i automatyki do kotłow 

Zadzwoń do nich dogadasz sie 

no i własnie tej centralki nigdzie nie mogę znaleźć. A, że mam sterownik kotła od TIMELa to raczej z ich produktami nie podziałam. Ale skontaktuje się z nimi jutro.

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Sprostowanie. Moja wina, albo niewiedza. Da sie to ustawic dla kazdego pomieszczenia oddzielnie, zarowno z panela jak i aplikacji. Cos mnie tknelo aby to sprawdzic dokladnie.

Natomiast to czy osiagniesz to co chesz (temperatury w okreslonych porach) oraz jak wplynie to na prace instalacji to osobny temat.

Ale da sie...

Wydaje mi się, że osiągniecie temperatur w danych porach nie jest dużym problemem.
Nie mam zamiaru skakać temperaturą kilka razy dziennie, ale będą 2 ciągłe stany ekonomiczny i komfortowy tylko w każdym pomieszczeniu o innych porach i inne temperatury. Wydaje mi się to nawet lepsze dla instalacji z tego powodu, że nie otworzą się wszystkie termostaty jednocześnie i nie zaleje kotła zimną wodą.

A.. i jaką danfoss ma podziałkę czasową? myBero i tech mają półgodzinną a honeywell ma 10min co jest dla niego dużym plusem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wzgledu co (ktory) wybierzesz nie majac duzego zladu wody mozesz sie spodziewac szarpniec mocy na kotle. Nie jest to co prawda pewne i zalezy od konfiguracji instalacji, ile tej wody zimnej bedzie, oraz kotla/sterownika. U mnie to nie wystepuje gdyz to bufor bezposrednio dozuje cieplo a nie kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięcia robi nawet zwykły manualny termostat. A nawet manualny wydaje mi się, że bardziej, bo otwierasz go szybko. Elektryczne otwierają zawór powoli (tech ok 3min wg instrukcji) więc powoli będzie wpuszczał zimną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZłotyBażant napisał:

A.. i jaką danfoss ma podziałkę czasową

30min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie    , zalezy jaki system sie kupi  , jeden system bedzie prosty na termostatach drugi zaś bedzie posiadał regulatory ,  przy czym termostat = włącz wyłącz z uwzględnieniem jakieś histerezy , zaś regulator  już moduluje pracą urządzenia wykonawczego , tak aby utrzymać optymalnie  jak najbliżej temp zadanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry system   odpowiednio  zarządza żródłem ciepłą ( kocioł , PC )  ,  np na podstawie  temp zewnętrznej ,  oprócz tego  elementami  wykonawczymi , jak zawór 4d , siłowniki , głowice 

ważne żeby wszsytko było ustawione z głową , a wymagania własciciela nie były  aptekarskie , bo i są przypadki gdzie ludzie ustawiają 22,3 *  od 5 do 6 , a mają 22,4 *  i zakładają tematy na forach że im ogrzewanie w domu zle działa , bo przeciez kupili nastawili 22,3 a maja wiecej lub mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, o co chodzi z ciągłym uruchamianiem kotła? U mnie kocioł na groszek odstawia się tylko na noc kiedy nie potrzebuję ciepła, a w dzień pracuje cały czas dawkując odpowiednią ilość paliwa, aby utrzymać stała temperaturę. Jeśli napłynie chłodna woda, to automatycznie zwiększa modulację pracy aby utrzymać zadaną.

 

9 godzin temu, ameno25 napisał:

Panowie    , zalezy jaki system sie kupi  , jeden system bedzie prosty na termostatach drugi zaś bedzie posiadał regulatory ,  przy czym termostat = włącz wyłącz z uwzględnieniem jakieś histerezy , zaś regulator  już moduluje pracą urządzenia wykonawczego , tak aby utrzymać optymalnie  jak najbliżej temp zadanej 

I to jest również ważne. Włącz i wyłącz wiadomo, że nie będzie dla pieca przyjemnie. Dla mnie to odpada i w ogóle nie biorę takiego typu pod uwagę. Chodzi mi o regulator, który moduluje pracą siłowników na grzejnikach. W taki sposób jak robi to u mnie obecnie sterownik na piecu, który płynnie moduluje pracą mieszacza w zależności od temperatury zewnętrznej i w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.