makrkaron Opublikowano 3 Listopada 2019 #1 Opublikowano 3 Listopada 2019 Witam wszystkich na forum, temat jest dość nietypowy ale myślę że ciekawy. Defro sigma e 20KW z k1pv4 + moduł int. 1. Budynek usługowy -tutaj jest kotłownia, -w budynku ogrzewanie kaloryferami -zawór 3 drogowy sterowany pogodówką - pompa CO -pompa przewałowa -pompa cyrkulacyjna -pompa cwu 2. Budynek mieszkalny -zasilany za pompą CO z 1 budynku (trójnik) -druga pompa CO na 2 budynku (wpięta równolegle w 1 pompę CO) -całość ogrzewanie podłogowe To jest stan pierwotny, który nie do końca mnie zadowala i już piszę dlaczego. pogodówkę można ustawić tak, że albo będzie za niska temp. na kaloryferach (bud 1)(żeby nie przegrzewać podłogówki) albo za wysoka na podłogówce (bud 2) (żeby temp. czynnika na kaloryferach była odpowiednia) I tutaj pytanie czy jest możliwość zmiany tego układu tak aby: -w budynku 2 automatycznie regulowała sie temperatura. Niezależnie od ogrzewania bud. 1 -była możliwość wyłączenia ogrzewania na bud 1 i obniżenia temp. na 2 w przypadku wyjazdu na urlop. (najlepiej zdalnie) Wiem że defro sigma e z k1pv4 nie są przystosowane do ogrzewania 2 budynków. Chciałbym dodać jeszcze, że mam regulator pokojowy spk lux (jeszcze nie zainstalowany) Za wszelkie porady chylę się do stóp.
mironw Opublikowano 3 Listopada 2019 #2 Opublikowano 3 Listopada 2019 schemat jak to jest teraz albo zdjęcia
mironw Opublikowano 3 Listopada 2019 #3 Opublikowano 3 Listopada 2019 ten sterownik ma duże możliwości tylko dobra instalacja z DTR-ki
makrkaron Opublikowano 4 Listopada 2019 Autor #4 Opublikowano 4 Listopada 2019 Witam i dziękuję za odpowiedź. Tak to wygląda w skrócie.
mironw Opublikowano 4 Listopada 2019 #5 Opublikowano 4 Listopada 2019 Jesteś pewny że podłoga tak jest wpięta , zawory zwrotne powinny być za pompami ,przed pompą montuje się filtry osadnikowe .To instalacja układu otwartego czy zamkniętego ?
makrkaron Opublikowano 4 Listopada 2019 Autor #6 Opublikowano 4 Listopada 2019 Co do podłogi to sprawdzałem jeszcze raz i nie zauważyłem rozbieżności. Przed pompami to mogłem się pomylić bo zawory zwrotne i filtry wyglądają podobnie. Instalacja jest otwarta.
makrkaron Opublikowano 4 Listopada 2019 Autor #7 Opublikowano 4 Listopada 2019 Zasilanie i powrót 2 budynku (podlogi) wygląda tak Te dwa króćce to na przyszłość na ew. kaloryfery w dolnej części budynku. Na dziś dzień nie bierzemy tego pod uwagę
makrkaron Opublikowano 5 Listopada 2019 Autor #8 Opublikowano 5 Listopada 2019 Mój pomysł jest następujący: Jako że w-w sterownik obsługuje tylko i aż 4 pompy, odepnę cyrkulacyjną i na jej miejsce wepnę CO z budynku 1 jako np. do podłogówki i zadam jej pracę albo w odstępach czasu albo ciągłą. Pompa CO 2 zostanie na Bud. 2 ale tam w pomieszczeniu umieszczę sterownik spl lux. I tak zostaną spełnione owe 2 warunki: "-w budynku 2 automatycznie regulowała się temperatura. Niezależnie od ogrzewania bud. 1 " \\(pompa CO 2 będzie tak długo pracować aż osiągnie temperaturę regulatora spl lux) Zawór 3 drożny ręczny ustawię tak aby nie zabijał podłogi. Powiedzmy na maks 35 stopni. Bud 1 będzie szedł na pogodówce. "-była możliwość wyłączenia ogrzewania na bud 1 i obniżenia temp. na 2 w przypadku wyjazdu na urlop. (najlepiej zdalnie)" \\Pompa na bud 1 nie będzie pompą CO tylko dodatkową, którą bez większych problemów będzie można wyłączyć zdalnie. Obniżyć temp. Bud. 2 będzie można przez emodul na ustawieniach regulatora spl lux. Jedyny dodatkowy koszt to jakiś tani regulator do pompy cyrkulacyjnej. Powiedzmy za 100 zł. Co kolega mironw o tym sądzi?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.