Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Camino - palenie drzewem


dawidbobola

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się , masz piec jest w 100% przeznaczony pod węgiel

Drewno pali sie długim płomieniem a wymiennik w tym piecyku masz maly- efekt jest taki ze albo kisisz albo wywala plomien prosto w komin- czyli ekonomika słaba.

jedyne wyjscie pod drewno to zakup dolniaka, albo palenie weglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie , to nie tak:) 

Możesz palić drewnem, kto Ci zabroni? 

Kolega tylko pisze że to kocioł na koks tak naprawdę, nawet węgiel to niewłaściwe paliwo:) 

Jeżeli masz dostęp do taniego drewna, to takie sezonowane można spalac zachowując dwie zasady : ostro, na ciągłym ogniu od góry. Ze stałym dostępem powietrza. Bez mieszania z węglem. Oczywiście takie palenie to spora strata kominowa bo spaliny są gorące. 

Natomiast jeżeli zdecydujesz się na węgiel to kup płomienny, taki słabszy. Pal również od góry. Bez dosypywania. Po wypaleniu wsadu wygarniasz popiół i zasypujesz od nowa. Węgiel kaloryczny to utrudnienia w spalaniu typu więcej sadzy , dymek z komina, często i smoła. Lubi się spiekac co skutkuje spadkiem mocy. Czas stalopalnosci niewiele dłuższy . 

Nie wiem jaki duży jest twój kocioł . Ja zasypuje jednorazowo tak jak teraz 10- 12 kg Ziemowita i spala się taki wsad u mnie 12 godzin minimum.W zimie 20 kg na 12 godzin. Podane wartości są orientacyjne zależne od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.