Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie zapalarki do palnika rynnowego


radekrp90

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kocioł (tj. Defro Duo Uni) nie ma fabrycznego miejsca na zapalarkę. W zeszłym sezonie szukałem zdjęć takich palników ale ogólnie wiązać się to będzie ze znacznymi modyfikacjami stąd mam kilka pytań do Was, może bardziej doświadczonych w tej materii.

Tak to mniej-więcej wygląda w praktyce.

palnik-defro.png

post-53390-0-60902800-1509380368.jpg

-> źródło: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20672-nowe-aktualizacje-dla-sterowników-kotłów-defro/page/93/?tab=comments#comment-431249Mój palnik wygląda następująco:

 

IMG_20190212_192144.jpg

Teraz opcje:

  • Opcja 1 - wykonanie wiercenia poprzecznego w osi podajnika - w miejscu jak widać na zdjęciu wyżej  pomiędzy nakrętkami mocującymi podajnik, następnie gwint, rurka z grzałką i rura doprowadzająca powietrze.
    • czy da się to zrobić, bo nie wiem jaką grubość ma tam korpus?
    • czy nie płynie to na trwałość?
  • Opcja 2 - wprowadzenie w jakiś sposób "grzałki" od strony wnętrza kotła ale nie mam pomysłu na poprowadzenie przewodów zasilających i zabezpieczenie tego przed zwarciem. Inna sprawa to wytrzymałość termiczna samej grzałki, która by musiała być wtedy "zatopiona" w żarze.
  • Opcja 3 - jakaś grzałka w kanale powietrznym ale czy samo gorące powietrze da radę rozpalić pellet?

Ma ktoś jakiś tani sposób na rozwiązanie takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Masz już jakiś  pomysł? Też o tym myślę w moim apr Witkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zamocowaniu grzałki w okienku od mocowania wentylatora. To najszybszy i najmniej inwazyjny sposób. Będę chyba latem ćwiczył temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widziałeś filmik@ chyba się skuszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@8010

I jak montowałeś już tą zapalarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale boję się wiercić otwór od strony ślimaka bo mam mało "mięsa" w moim palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.