Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja instalacji CO


johnnyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od 8 lat użytkuję instalację CO w domu 180m2 2 pietra + piwnice. Była wykonana tak jak było mnie stać 8 lat temu. Póki co działa, ale jej funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Od razu zaznaczę, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i chciałbym zaczerpnąć porady żeby fachowcy nie naciągali mnie na bezsensowne wydatki.

Obecnie:

Instalacja oparta o piec Gazowy Dietrich MCRII z pompą, w piwnicy 3 grzejniki dla utrzymania 10 st. w zimie, na parterze podłogówka + grzejniki, na pietrze grzejniki + podłogówka w łazience. Szkice i zdjęcia w załączniku.

Problemy:

1. 1 sterownik typu EUROSTER do pieca w salonie - jak wzrasta temp na dole, piec się wyłącza i w sypialniach na górze mam zimno. Wiem że mogę dołożyć 2 i 3 sterownik i logikę "lub" albo "i" ale są też dalsze problemy

2. Podłogówka sterowana systemem KAN Therm Basic  - który z uwagi na punkt 1. nie działa prawidłowo, ponadto przepływy są chyba za niskie ( jedna pompa w piecu na całą instalację)

3. Brak możliwości wyrównania temperatury między piętrami ( o pomieszczeniach nie wspomnę)

Cel:

1. Możliwość sterowania każdym obiegiem osobno - podłogówka chodzi cały czas, podłoga jest ciepła, grzejniki włączają się w zależności od pory dnia, żeby dogrzać strefę gdzie się przebywa - góra wieczorem, dół w dzień.

2. Po zapaleniu kominka, piec się nie wyłącza tylko odcina te pomieszczenia gdzie jest ciepło ( parter) ale grzeje podłogówką w pomieszczeniach gdzie jest zimniej + piętro ( zastanawiam się nad założeniem sterowania na każdy kaloryfer ale na rozdzielaczu a nie na głowicy kaloryfera ( chodzi o koszty i funkcjonalność - wymiana baterii itp.)

3. Łatwiejsze programowanie całości - sterownik np. TECH i2/i3 ( planuję dołożenie kolektorów słonecznych w przyszłym roku.

Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami, zależy mi na "rozsądnym" i funkcjonalnym rozwiązaniu za rozsądne pieniądze.

 

 

instalacja CO J.L.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.