Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł kondensacyjny polecacie - remont?


rafalszp

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Grupowiecze!

Przymierzam się do wymiany kotła Saunier Duval (Niedźwiedź) na kocioł lub dwa kotły kondensacyjne. Dopiero wchodzę w temat, więc jak możecie i macie doświadczenie w temacie to proszę o radę. Sytuacja obecna:
Kocioł podłączony jest do instalacji w domu jednorodzinnym (instalacja ma około 20 lat, w miedzi) i obsługuje 2 piętra po około 90m2. Zlokalizowany  jest w łazience (ok 11m3). Z racji awarii wężownicy do kotła podłączony jest dodatkowy stojący zasobnik zewnętrzny (Biwar). Nie urywam, że zajmuje to trochę miejsca...
Na parterze (tam gdzie jest kocioł) mieszam ja z 2 innymi osobami. Na piętrze (wynajmowanym) mieszka 5 osób. Nie mamy żadnej automatyki. Kocioł uruchamiamy ręcznie, co jest szczególnie kłopotliwe w okresie przejściowym, gdy na zewnątrz jest około 0-10 stopni i nie jest konieczna ciągła praca kotła. Dom jest w miarę dobrze ocieplony.
 

Oczekiwania:
Planuję remont łazienki, wymianę płytek, wstawienie wanny itp.
Zastanwaim się nad wymianą starego kotła na 2 kondensacyjne wiszące (w łazienkach na każdym z pięter) lub jednego potrafiącego obsłużyć 2 kondygnacje (i nie zajmującego b. dużo miejsca).
Chciałbym mieć możliwość strefowania/sterowania przez WIFI (często wyjeżdzam, nie zawsze potrzebuję takiej samej temeratury na kondygancjach). Jeżeli jest opcja monitorwania spalania (w zależnosci od piętra), ułatwiło by to rozliczenia.

W kórym kierunki iść? Co polecacie a co odradzacie?

Pozdrawiam,

Rafał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się skłaniał w kierunku dwóch kotłów 2 funkcyjnych. Proponowane powyżej mają świetne parametry, jednak cena katalogowa to przedział 7000-10 000zl. 

Z racji tego, że jedna kondygnacja jest wynajmowana, kocioł nie musi mieć super hiper parametrów. Najważniejsze dla mnie jest prosta obsługa, bezawaryjność, długa gwarancja i cena do 5000 zl. Nie musi miec zasobnika. Moze miec pogodowkę, zeby przy nim nie grzebali. 

Widziałem tansze rozwiązania w Castoramie, ale nie wiem czy to odpowiednie miejsce na zakupy tego typu.

Czy możecie coś rekomendowac w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termeta gold plus 20kw 2 funkcyjny. Mam go od października 2018, jak na.razie nie powiem zlego słowa, a do instalacji grzejnikowej nic wiecej Ci nie potrzeba. 

Pogodowke do tego kupisz za 75zl, mozesz tez sterownik do mieszkania..

Sterowanie smartfonem fajny bajer, na okres miesiaca, dwóch, później o tym zapomnisz. Ustawisz pogodowe i tez zapomnisz o sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.