Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalany kocił DEFRO Optima 15


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do Pań i  Panów odnośnie wyceny. Niestety z powodu intensywnych opadów deszczu w moim regionie (podkarpackie) podtopiona została piwnica w moim domu. 

W piwnicy zainstalowany mam kocioł zasypowy DEFRO OPTIMA 15 który zakupiłem w roku 2017. Kocioł został zalany do połowy swojej wysokości.  W załączniku zdjęcia.

Szkoda została zgłoszona - firma ubezpieczeniowa zażądała wyceny kosztów naprawy kotła. 

We własnym zakresie chcę zdemontować osłony, wymienić izolację kotła oraz wyczyścić kocioł w środku. ( mam nadzieje że to wystarczy do poprawnej pacy kotła oraz że uniknę korozji)

Proszę o pomoc w wycenie w przybliżeniu kosztów naprawy jakie mógłbym ponieść w przypadku jeśli wykonała by to firma. Pozdrawiam

 

defro 1.jpg

defro 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zgłoś kocioł do całkowitej wymiany bo został zalany i nie nadaje się do dalszej eksploatacji , tak robili wszyscy w mojej miejscowości po powodzi i dostawali kasę a swoją drogą te kotły chodzą do dziś ,wyczyścili wysuszyli i są dobre dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenia w imieniu ubezpieczyciela właściwy agent. Podobnie jak w przypadku uszkodzonego samochodu. Dziwne żądania ma ten ubezpieczyciel. Ale jeśli tak, to napisz do producenta pytanie ile kosztowalaby naprawa. Pewnie odpisze, że wymiana na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.