Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek a tryb letni


Sparda

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do szanownych forumowiczów. Czy w trybie letnim lepiej używać ekogroszek o niższej mocy np. Retapol (26Mj) czy nie ma to znaczenia i można używać bardziej kalorycznych wegli tj. około 28-29 Mi.

Pytam gdyż pierwszy sezon letni będę używał pieca do grzania CWU, a na zimę mam zakupiony właśnie KGM Gold, I nie wiem czy dokupić na lato inny rodzaj węgla.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja stosuje caly sezon wegiel 21-23 mj, ten slabszy bedzie bardziej bezproblemowy

Sprawdz w instalacji czy nie brakuje ci przy cwu zaworu zwrotnego, u mnie tego nie ma i pompa cwu laduje mi kaloryfery od tylu w trybue cwu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 2.05.2019 o 07:44, Sparda napisał:

 

Pytanko do szanownych forumowiczów. Czy w trybie letnim lepiej używać ekogroszek o niższej mocy np. Retapol (26Mj) czy nie ma to znaczenia i można używać bardziej kalorycznych wegli tj. około 28-29 Mi.

 

Retopal to chyba najlepszy opał na lato zresztą nie tylko lato , jest bezproblemowy , w trybie letnim wyłączam całkowicie pompy a ta od bojlera ostawiona na 53 stopnie natomiast kocioł na 65 i praktycznie całe lato idzie to bez pomp jedynie jak wypuściłbym cały bbojler to ona popracuje z pół godziny i się wyłacza ,       polecam wyciągnąć czujnik temperatury bojlera i zapięcie go na powrocie to zdecydowanie poprawia płynność pracy kotła bo nie ma tych gwałtownych skoków mocy , a druga sprawa zjedź z mocy 100 procentowej bo tak pewnie masz na 50-60 procent i będzie ciut dłużej grzał bojler ale są same korzyści z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.