Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dakon dor 13.5


nightmare13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwoch sezonów jestem nieszczesliwym posiadaczem kotla z tematu. Poczytalem troche forum niestety nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie bardzo pytanie.  Dzwonilem nawet do dystrybutora tych kotlow gdzoe go kupilem ale otrzymalem odpowiedz negatywna.  Pytanie brzmi:

Czy przerobił ktos ten kociol na kocioł z podajnikiem? Czy to groszek czy pellet?  Wiecie wydalem nań prawie 3k i myślałem ze bede tylko dorzucal sobie wieczorkiem. Prawda okazala sie inna. Zawieszanie sie i inne problemy ktore juz znacie. Jestem gotow zainwestowac w niego powiedzmy drugie 3k zeby kuoic jakis zestaw rozbudowujacy. Tylko chce wiedziec czy ktos juz to zrobil? Czy to dziala? Ile go wynioslo? Jaki palnik?

Z gory dziekuje za odpowiedzi 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa wyjścia: 

1- sprzedać i kupić podajnkowy ,np. Skamp-PV z palnikiem sv200n, który dobrze radzi sobie z trudniejszymi węglami ale nie oczekuj że spali bez żadnych problemów dosłownie każdy węgiel.

2- palnik kipi do peletu. Można zamontować praktycznie w każdym kotle. Ale 3 koła nie skropi niestety.

Pierwsze wyjście to wydatek ok. 7.5- 8 tysięcy minus kwota ze sprzedaży Dakona.

Drugie to koszt 4- 5 tysięcy. Zobacz w necie jakie są aktualne ceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kotly.com.pl/produkt-zestaw-rozbudowujacy-prosat-4-klasa-pod-viadrus-u22--u26-lub-dakon-fb-7-czlonow-4868.html?l=pl

Cos w tym stylu tylko lepszy palnik retortowy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega ma taki przekroj kotla

ee8669b9fa9e0c4c4556bc8100bebfe5.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł ma min 2 problemy - na raz pali się zbyt dużo wegla w zasypie.

ale najważniejszy twój problem to rodzaj wegla którym palisz - palisz zapewne mocnym weglem który się spieka i skleja ze sobą - rozwiązanie jest jedno  i proste - kupić inny wegiel- tj. 31,2 - np  kopalnia Sobieski orzech - spalać sie to bedzie bdb nie bedzie sie zakleszczał i sklejał na 100% ale minusem jest to ze to jest słaby wegiel i ma troszkę popiołu.  ale znowu plusem jest cena 680zł /tone. 

Realnie abys palił w mim znośnie musisz przerobić trochę komorę spalania wg małych i tanich przeróbek i powinno być git.

 

Odpowiadając na twoje główne pytanie - bedziesz raczej Pionierem bo nie słyszałem aby ktoś przerobił taki piec jak twój na podajnik weglowy.

Z peletem i kipi było by troszkę łatwiej bo widziałbym to zamontowane w zamiast drzwiczek zasypowych - za pomocą grubego kolanka 90'C przyspawanego do drzwiczek zapypowych   - płomien z palnika szedłby prosto w dół i dalej w wymiennik  .  Ale z peletem uważaj!!!  - obowiazkowo musisz montowac do komina wkład inaczej bez tego komin ci zgnije  bo w pelecie jest masa wody. - czyli do kosztów kipi - ok 5k trzeba doliczyć kolejne 4 albo 5k na wkład do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem. Z palnikiem Ardeo Iron.

Bardzo fajnie się pali.

Jeszcze jeden kolega forumowy przerabiał Dakona, ale się nie opublikował. Miał najpierw robić z rynną Witkowskiego, ale namówiłem go na sv_200.

Koszty to ok. 3500-4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K

W dniu 18.04.2019 o 16:41, witek1234 napisał:

Widzę dwa wyjścia: 

1- sprzedać i kupić podajnkowy ,np. Skamp-PV z palnikiem sv200n, który dobrze radzi sobie z trudniejszymi węglami ale nie oczekuj że spali bez żadnych problemów dosłownie każdy węgiel.

2- palnik kipi do peletu. Można zamontować praktycznie w każdym kotle. Ale 3 koła nie skropi niestety.

Pierwsze wyjście to wydatek ok. 7.5- 8 tysięcy minus kwota ze sprzedaży Dakona.

Drugie to koszt 4- 5 tysięcy. Zobacz w necie jakie są aktualne ceny.

 

 

Kipi rzeczywiscie fajna sprawa. Za 4tys by kupil. Tylko ze. Wlasnie. Bo ogolnie przeciez jest na rynku dostepny zestaw rozbudowujacy kotly dakon dor. Z tym ze jak dzwonilem do jakiegos tam dystrybutora to powiedziano mi ze pasuja do kotlow od 20kw wzwyz. Ciekawe jak z tym kipi. Bo tu glownie chodzi chyba o wymiar palnika. W moim dakonie od drzwiczek popielnika do konca paleniska jest tylko 30cm.

 

W dniu 18.04.2019 o 18:35, mkaczko napisał:

Czy kolega ma taki przekroj kotla

ee8669b9fa9e0c4c4556bc8100bebfe5.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Dokladnie tak

W dniu 18.04.2019 o 18:44, mikkei napisał:

Ten kocioł ma min 2 problemy - na raz pali się zbyt dużo wegla w zasypie.

ale najważniejszy twój problem to rodzaj wegla którym palisz - palisz zapewne mocnym weglem który się spieka i skleja ze sobą - rozwiązanie jest jedno  i proste - kupić inny wegiel- tj. 31,2 - np  kopalnia Sobieski orzech - spalać sie to bedzie bdb nie bedzie sie zakleszczał i sklejał na 100% ale minusem jest to ze to jest słaby wegiel i ma troszkę popiołu.  ale znowu plusem jest cena 680zł /tone. 

Realnie abys palił w mim znośnie musisz przerobić trochę komorę spalania wg małych i tanich przeróbek i powinno być git.

 

Odpowiadając na twoje główne pytanie - bedziesz raczej Pionierem bo nie słyszałem aby ktoś przerobił taki piec jak twój na podajnik weglowy.

Z peletem i kipi było by troszkę łatwiej bo widziałbym to zamontowane w zamiast drzwiczek zasypowych - za pomocą grubego kolanka 90'C przyspawanego do drzwiczek zapypowych   - płomien z palnika szedłby prosto w dół i dalej w wymiennik  .  Ale z peletem uważaj!!!  - obowiazkowo musisz montowac do komina wkład inaczej bez tego komin ci zgnije  bo w pelecie jest masa wody. - czyli do kosztów kipi - ok 5k trzeba doliczyć kolejne 4 albo 5k na wkład do komina.

Kupowalem wegiel orzech w obi. Firmy bartex. Bardzo dobrze sie pali nie moglem narzekac. Na zadnym składzie nie moglem znalezc wegla ktorym tak dobrze by sie palilo. 680 tona? Gdzie? Na pewno nie okolice Sochaczewa :-)

 

9 godzin temu, colover napisał:

Ja przerabiałem. Z palnikiem Ardeo Iron.

Bardzo fajnie się pali.

Jeszcze jeden kolega forumowy przerabiał Dakona, ale się nie opublikował. Miał najpierw robić z rynną Witkowskiego, ale namówiłem go na sv_200.

Koszty to ok. 3500-4000.

tez dakon 13.5? Mozesz pokazac? Jakis filmik? Bardzo ciekawe to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.