Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spekulacje na temat ekologicznych źródeł energii na środowisko


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212

Proponuje dyskusje na temat wpływu na środowisko ekologicznych lub przedstawianych za takowe alternatywnych wobec paliw kopalnych źródeł energii.

Ostatnio zaczynają się pojawiać na rynku różne nowinki, warianty pomp ciepła oraz paneli produkujących energie elektryczną ze słońca jak na przykład te zasłony do okien ale nikt nie mówi o konsekwencjach z poprawności politycznej (cenzury).

SOLGAMI

Wkrótce okna w naszych domach będą produkowały prąd elektryczny

Zastanawiam się czy na przykład takie panele w oknach nie ograniczą ilości światła w pomieszczeniach co będzie skutkować negatywnym wpływem na zdrowie ludzi mieszkających w takich budynkach, destrukcyjny wpływ braku witaminy D oraz mała ilość światła w pomieszczeniach przyczynią się także m.in. do pogorszenia wzroku.

Czytałem kiedyś o tym, że pompy ciepła gruntowe wysysają ciepło z gruntu i w skutek tego opóźnia sie lub jest wręcz niemożliwa wegetacja roślin nad takimi wymiennikami teraz wyobraźcie sobie, że każdy ze sąsiadów ma taką pompę a osiedle ma kilka kilometrów kwadratowych przecież to będzie istna pustynia szkodliwość jeszcze gorsza niż smog czy cokolwiek innego do tej pory. Do tego dochodzi jeszcze równowaga wodna w glebie i inne podobne kwiatki. Ludzie mają teraz małe działki w wymiarze 800-1200m2 więc takie parcele z pompą ciepła będą w zasadzie łyse.

Kwestie finansowe są bardziej znane bo to jesteśmy w stanie sami ocienić, rentowność inwestycji, natomiast masowe zastosowanie tych technologii i ich wpływ na nas i środowisko jest niewiadomą a może po prostu takie dane nie są ujawniane.

Nikt nie zastanawia się nad długofalowymi konsekwencjami tych zastosowań czy czasami nie zamienimy siekierki na kijek. Ja rozumiem, że dla polityków i tak to nie ma znaczenia bo następni się będą martwić, kto ma zarobić ten zarobi jednak to będzie świat, w którym przyjdzie nam jeszcze żyć i chciałbym wiedzieć jak to wygląda. A może sami powodują świadomie problem, żeby za 30 lat go bohatersko rozwiązać każąc nam kupić kolejne ekologiczne źródło energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroko rozumiana „ekologia” zmienia się – (wystarczy spojrzeć na „piramidę żywienia”).
Przewidywać długofalowe skutki oddziaływania danego rozwiązania (np. w środowisku naturalnym), jest jak inny level, osobny dział. Coś jak instytucja.
Funkcję taką pełnią chyba „fora internetowe”. Z nich można dowiedzieć się o produkcie więcej niż z katalogu czy reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.