Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobor parametrow.


SzymonGno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moj pierwszy sezon na kotle z podajnikiem w nowozamieszkalym domu. Dom jest w fazie wykańczania i potrwa to kilka lat. Mury staly ponad 25 lat i dopiero teraz kolejne pokolenie konczy ten dom. Wysoki parter. Gora dziurawka, styropian 2-3cm i suporeks. Dol podwojny mur z dziurawki z pustka powietrzna. Nowe okna 3 szybowe. W chwili obecnej grzany dol, od przyszlego roku rowniez gora. 155m^2. Nieocieplony. Piec adamkiewicz 19kw z ekoenergia. Sterownik fuego foster. Dysza wklejona na sylikon. Na dole 8 grzejnikow v22 z termostatami, na rozdzielaczu i podlogowka w lazience na rtlu. Jedna pompa na zasilaniu bez zaworow 3-4d. Bojler 140l grzany bez priorytetu. Ucze sie palic w podajnikowcu i grzebie w ustawieniach. Poczatkowe podawanie/przerwa/nadmuch byly 17/90/35 przy przeslonie uchylonej na 4cm. Obecnie 8/80/20 przeslona zamknieta. Temp na piecu 55st. Powrot zazwyczaj okolo 50st. Wegiel z lokalnego zrodla niby retopal.

Obecnie spalam 25-30kg groszku (-10 w nocy) W domu okolo 22-23st. Na chwile obecna gdyby nie moje kombinacje z ustawieniami to piec dziala super, zadnych klopotow typu zgasniecie, przesypywanie czy spieki.

W zwiazku z poczatkami z podajnikowcem po tak dlugim wstepie mam kilka pytan:

1. Jaka jest optymalna temperatura powrotu? Czy 4-5st roznicy w moim przypadku to duzo czy malo?

2. Czy warto schodzic z czasem podawania do minimum (u mnie 5 sek) maksymalizujac jednoczesnie przerwę? 

3. Jak poznac granice stosunku podawanie/przerwa ? Producent zaleca 1:4 ja w tej chwili mam 1:10 i wiem ze moge jeszcze troche zwiekszyc ten stosunek.

4. Niestety wegiel mam workowany i zdarzaja sie wilgotne worki (nie mam gdzie suszyc a otwarte worki przesychaja tylko powierzchownie) jaki to ma wplyw na spalanie, piec itp?

5. Lepiej praca ciagla czy dwustanowa?

To chyba tyle... Prosze o ocene, wskazowki i dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początki palenia to radzisz sobie , moim zdaniem , bardzo dobrze . Jeżeli pytasz o ocenę to może być tylko bardzo dobra. Może tylko spalanie 25-30 kg/dobę retopala ale przy takim domu to tez chyba dużo nie urwiesz.

Jeżeli chodzi o pytania to , moim zdaniem:

Ad1. 45-50C. U Ciebie delta 4-5C jest dobra. Oczywiście im wyższa temp. powrotu tym praca kotła i instalacji bardziej stabilna a żywotność kotła większa.

Ad2. Jeżeli pali się dobrze , bez spieków , przy akceptowalnym poziomie zużycia opału , to zmniejszanie czasu podawania nie jest konieczne a wiąże się tylko ze zwiększeniem obciążenia uzwojeń silnika podajnika.

Ad3.Jeżeli w dwustanie  , to można zwiększać stosunek czas podawania/przerwa aby uzyskać możliwie pracę ciągłą bez podtrzymania  , jeżeli w PID to sterownik to za Ciebie zrobi modulacją mocy w pobliżu zadanej.

Ad4.Wilgotny opał to większe zużycie paliwa i krótszy żywot kotła . Dorobić , jeżeli kocioł tego nie ma , tzw. dosuszanie opału w zasobniku.

Ad5. Praca ciągła , najlepiej w PID .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Tak jak myslalem. Od poczatku października do teraz spalilem okolo 2.5t i szacuje ze do konca zimy wyjdzie 3.5t. Przed sezonem liczylem sie nawet z 5t wiec jest super. Sterownik nie ma pid, a z praca ciagla moze byc problem bez przerobek. Wentylator mam mocno ograniczony a wydluzanie przerwy spowoduje znikanie gorki. Chyba ze juz w pracy ciaglej troszke inaczej to wyglada.

Co do dosuszania opalu to jak to wyglada ? Zbiornik i tak musze po sezonie zabezpieczyc w srodku bo juz jest rudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuszanie (wyrównywanie ciśnień) polega na dostarczeniu do zbiornika zasypowego powietrza z kanału powietrznego ( za dmuchawą)za pomocą dodatkowego przewodu. W większości obecnie produkowanych kotłów stanowi wyposażenie standardowe. Jeżeli go nie masz to są gotowe zestawy lub dorobisz to samodzielnie.

Wpisz w google dosuszanie zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.