Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podgrzewacza pojemnościowego 50l.


lechumb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Panowie mam pytanie odnoszące się do tematu. Wynająłem lokal na działalność gospodarczą dla żony jednak w większości lokalów tak jak i u mnie nie ma ciepłej wody. Chciałbym zamontować podgrzewacz pojemnosciowy. Teraz pytanie odnośnie miejsca montażu. Czy podgrzewacz może być zamontowany np w szafce poniżej umywalki czy musi być gdzieś wyżej nad poziomem odbiorów wody ciepłej. Wydaje mi się że chyba bez różnicy jest czy będzie niżej czy wyżej bo i tak jest tam ciśnienie z sieci wodnej. Ale jeśli musi być wyżej to w moim przypadku będę musiał poprowadzić peksa jakieś 10m. Może coś podpowiecie?? Zdolności manualne mam i takie zgrzewanie rurek lub zarabianie peksa nie jest mi obce.

 

Jaki podgrzewać proponujecie?? Wiadomo żeby nie był jakiś drogi a przynajmniej dwa, trzy lata wytrzymał.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz montować pod umywalka. Ja mam galmet ale są tańsze i dobre. 80% wytrzymałości tak zależy od wody. Jak dobra woda to będzie działać jak twarda to grzałka raz w roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o zaworze bezpieczeństwa na zasilaniu do bojlera


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez problemu będzie to dzialac?? A czemu zawór bezpieczeństwa??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem jaki zawór bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miało by nie działać? Mój wuja ma piwnicy bojler. Zawór musi być 6 bar. Gorąca woda tak jest wypychana przez ciśnienie z sieci. Są jeszcze dobre podgrzewacze z logo delfina chyba atlantic tez dobre mamy zamontowane pare u rolników i działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: Bojler elektryczny 50L ATLANTIC OPRO+V (wm 50n4) http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7773197293


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: Kran bezpieczeństwa bojlera instalacji wodnej 1/2 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7142607799


Coś takiego tylko 6 bar. To montujesz na zasilaniu zimnej wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra wiadomość dla mnie bo najmniej kłopotu bedzie z montażem. Dziękuję za inforamcje. A mam jeszcze jedno pytanie.

Na wiosnę będę modernizował kotłownie wraz z wymianą kotła na 5klase oraz pompa ciepła do cwu i mam już zrobiony sprzeglorozdzielacz(niezamontowany) ale się zastanawiam co jest lepsze dla domu jednorodzinnego i co będzie lepiej działać z OP i CO i CWU. Sprzęgło czy wymiennik plytowy.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Castoramie lub w obi widziałem również takie podgrzewacze za cenę od 250zl razem z zaworem. Czym się one różnią od tych droższych. Np Galmet klasik też kosztuje coś poniżej 300zl.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na to Ci nie odpowiem bo kotłowni nie montuje i nie znam się na tym, a nie chce Cię wprowadzać w błąd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niczym. Firma. Grzałka jak kiepska woda tak padnie i tak a serwis jak przyjedzie to powie ze woda zła i trzeba płacić. Znam temat montujemy bojlery i wodę na oborach i bojlerów co gospodarstwo to ze 4 po 200L ale grzałki już sami sobie wymieniają. Chyba ze jest uzdatniacz wody to co innego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję Ci za pomoc i szybka odpowiedz. W weekend pewnie będzie zakup i montaż.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.