Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik OptimaEco 3 ograniczenie strat kominowych


Rokuszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Posiadam w/w sterownik i chciałbym do niego podpiąć czujnik spalin (PT 1000). Tylko jest problem: zero jakiegokolwiek opisu czy to w instrukcji, czy to na płycie. Do serwisu nie ma szans się dodzwonić. Proszę o pomoc może ktoś posiada taki sterownik w swoim piecu i wie gdzie podpiąć czujnik spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszej wersji instrucji już narysowany jest czujnik spalin, ale na schemacie wygląda jakby on wchodził z drugiej strony płyty:

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/wspolne/optimaeco_3_v319_29_07_2014.pdf

Z drugiej strony płyty też są piny do podłączenia (nie opisane), a nowsze wersje sterownika wychodziły już z fabrycznie dołożonym PT1000 i zmianą w menu : pojawiła się zakładka "PID+cz.SPALIN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gonzo19 napisał:

,,,, edit: wiem, ze nie ma, ale na rysunku w zbliżeniu jest opis RS-xxx

W instrukcji, którą ja podlinkowałem w powiększeniu faktycznie jest napis "RS485".

@Rokuszo jak podłączysz w to miejsce czujnik temperatury PT1000 i okaże się, że faktycznie jest to magistrala RS 485, to nic złego sterownikowi się nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.