Skocz do zawartości
kolar7dp

Pompa ciepła, dom 200m2 co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę w doborze pompy ciepła na pow. 200m2 (parter 100m2 + piętro 60m2 użytkowej). Na całości ogrzewanie podłogowe pętle max 60m długości.

Dom ocieplony 15cm grafit, w podłogach 10cm grafit, na piętrze 4cm styropianu oraz wełna na poddaszu 40cm. Wentylacja grawitacyjna. 

Planuje ogrzać to pompą ciepła i rozważam dołożenie do układu pieca zasypowego (mam taki z demontażu pracował 0,5roku) firmy DrewMet 12kw (górniak z miarkownikiem).

Proszę o poradę jaka pompa ciepła i jak to ewentualnie mądrze pospinać. 

Ewentualne schematy lub podpowiedzi chce podsunąć mojemu instalatorowi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odpowiadając na to pytanie trzeba zastanowić sie jakie będzie zapotrzebowanie na cwu

jesli były by 2 osoby i ta powierzchnia do grzania to wystarczy EHS9kW  samsunga ,natomiast jeśli będzie więcej osób to 12kW ehs samsunga

oczywiście jako jedyne i samodzielne źródło ogrzewania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez markus3065
      Witam  mam problem z cyrkulacją ciepłe wody, a mianowicie niby wszystko jest ok czyli pompka chodzi zawór zwrotny jest wszystko w dobrym kierunku, a na ciepłą wodę trzeba długo czekać. Rura przy zaworze zwrotnym jest zimna. Układ składa się z kotła gazowego termet ecocondens gold plus zasobnika termet oraz pompki diamond art.6. Załącza zdjęcia instalacji.

• Przez Lordxmx
      Witam! Mam problem, mianowicie potrzebuje dobrać pompę obiegowa do pieca, jestem totalnie ,,zielony” jeżeli chodzi o ten temat. Posiadam dość spory dom 120 metrów około 2 piętra, łącznie 12 grzejników. Czytam w internecie jednak dalej nwm jak dobrać na tyle by było wszystko dobrze. Bardzo proszę o pomoc w załączniku zdj, bardzo starej już nie działającej pompy. Pozdrawiam.

• Przez dhany
      Witam. 
      W końcu się zebrałem, porobiłem kilka fotek oraz zrobiłem na szybko schemat kotłowni. Posiadam sas bio efekt 17 kw sterownik st 550 zPid. 
      Dzięki kolegom gmaj22, g69, sambor, Andy1111 już wiem że brakuje u mnie pompy kotłowej i dlatego mam niska temperature powrotu a w efekcie kocioł szybko się wychładza i pali dużo pelletu. 
      Proszę o podpowiedzenie mi w którym miejscu miałaby być ta pompa kotłowa? Nie mam już miejsca w sterowniku pieca i czy jak ja podepnę na stałe do sieci to tez będzie spełniac swoje funkcje ?
      I co jeszcze waszym zdaniem jest spartolone i pasowałoby przerobić. 
      Z góry dzięki. Pozdrawiam 

• Przez Dyzio997
      Witam,
      Proszę o utwierdzenie mnie, w którym miejscu w mojej instalacji powinna się znaleźć pompa kotłowa. Aktualnie pompa CWU pracuje non stop, ale na pewno przez to woda w układzie się wychładza. Czy w ogóle opłaci się zakładać pompę w mojej instalacji (zasobnik CWU blisko kotła). No i jaka tam pompa powinna się znaleźć 25/40 czy wystarczy 15/14?

Na zdjęciach instalacja, pompa na gorze to pompa CO, ta wjest tle to CWU. Ja uważam, że pompa kotłowa powinna być na rurze, która idzie z zaworu 4D w dół (patrząc na zdj. 1) nitka ta wchodzi w powrót do kotła. Sorry za te wiszące przewody, ale nadal ogarniam kotłownię... 

• Przez Bartek123
      Witam!Potrzebuje pomocy odnośnie podłączenia pompy ciepła z kominkiem z pw.Posiadam zbiornik do cwu elektromet wgj b multi 400 120 jak podłączyć czy ktoś da radę narysować schemat jak prawidłowo powinno być to podłączone?

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.