Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pieca z paliw stałych na gaz + zbiornik


przemazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam piec CO na ekogroszek i drewno o mocy 55Kw (stary śmieciuch przerobiony na podajnik ekogroszku) i potrzebuje pomocy w rozwiązaniu właśnie wspomnianego tematu wymiany pieca na gazowy. Do ogrzania mam powierzchnie około 600 m2 domu plus do tego 300l zbiornik wody, budynek ma około 20 lat stawiany na zasadzie podwójnej ściany cegła ceramiczna (25x18,8x22) pomiedzy 10 cm styropianu, został docieplony 15 cm styropian od zewnątrz. W domu instalacja grzewcza miedziana i PEX podłogówka. Roczny koszt ekogroszku to około 5-6tys zł (tona 850 zł 24-25 Mj/kg). nie wliczam tu jeszcze kosztów prądu jakie nie są małe jeżeli włącza sie silnik podajnika i całodobowa praca komputera. i praca fizyczna w znoszeniu worków do garażu

Wymiana starego pieca na piec większej mocy na paliwa stałe to koszt około 25 tys zł razem z podłączeniem i wstawieniem zbiornika wody 400 l. 

Teraz najważniejsze pytania:

  1. Jaki piec i na jaki gaz wchodzi w grę ?
  2. jaki koszt pieca?
  3. Jaki koszt może być postawienia zbiornika na paliwo i jaki rozmiar ?
  4. Jak jest rozliczany zakup paliwa czy za to co spaliłem czy za to co kupiłem aby zatankować zbiornik?
  5. Ile wynoszą roczne koszty na ogrzewanie wody i centralnego w sezonie ?

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi pozdrawiam Przemazzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.