Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał a zwykly sterownik


Lukaszls89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam piec konstala z dmuchawa i sterownikiem od tamtego sezonu pale w nim orzechem 1 przeszedlem teraz na orzech2 i piec szybciej sie rozpala niestety gromadzi mi duze ilosci sadzy w czopuchu,orzech 1 i orzech 2 na 30kg wegla trzyma mi 10-12g zalezy od temp na zewnatrz, moj dostawca wegla zapytal sie mnie dlaczego nie pale miałem? Mam zle wspomnienia z mialem zwiazane z moim starym piecem no ale moglbym sprubowac, tylko teraz pytanie panowie czy ja moge wogole spalac miał majac zwykly sterownik w stylu dmuchaj nie dmuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Masz w czopuchu sadzę bo albo palisz kalorycznym węglem albo masz źle ustawiony sterownik.Byc może jedno i drugie.

Jeżeli twój nowy kocioł posiada otwory nadmuchu po bokach komory to można palić miałem. Jeżeli nie,to nic z tego albo musisz dorobić rurę z otworami do napowietrzenia komory ale czy to zadziała nie wiem,ja próbowałem i słabo ten patent się sprawdził.

Sterownik jaki posiadasz, może być.Warunek to dobrze ustawić przedmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.12.2018 o 10:28, witek1234 napisał:

Jeżeli twój nowy kocioł posiada otwory nadmuchu po bokach komory to można palić miałem. Jeżeli nie,to nic z tego 

No to Ci powiem, że jak kiedyś miałem śmieciucha z dolnym spalaniem ( bez bocznych otworów) i sterownikiem, który załączał/ wył wentylator , to przez 3 sezony palniłem miałem. Także się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miał na żar?  Twój kocioł ma konstrukcję GD?

U mnie taka opcja nie przeszła, nawet gdy próbowałem wkładać rurkę z nawierconymi otworami.  Może sypiąc po trochu na żar jakoś to się pali ale zadyma pewne była spora. Dlatego najlepszym wyjściem jest kocioł do miału lub taki który ma boczne nawiewy powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 19:12, Trener40 napisał:

No to Ci powiem, że jak kiedyś miałem śmieciucha z dolnym spalaniem ( bez bocznych otworów) i sterownikiem, który załączał/ wył wentylator , to przez 3 sezony palniłem miałem. Także się da. 

Witku... Czytaj ,co ja piszę.

Kocioł, który kiedyś miałem miał ok 40 lat ( tak, tak... tyle miał latek i jeszcze go sprzedalem :))  pamiętam jedynie, że na górnych drzwiczkach był napis " WROCŁAW" 

..., i tak jak piszesz miał na żar, a dokładnie... 

Gazety, drewno i jak już drewno walilo ogniem, to pół wiaderka zmoczonego miału. Wł wentylator i gitara... Po chwili dosyp opału... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś precyzyjniej określić rodzaj kotła:)

Nie ma śmieciuchów z dolnym spalaniem. Może być śmieciuch odpalany po staremu od dołu.

Klasyczny otwór palnika od dołu to już kocioł DS a nie śmieciuch. Dlatego dopytywałem . Nieważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.