Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus V22 z podajnikiem, problem z nadmuchem.


rawcio16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Posiadam kocioł Viadruss V22 z podajnikiem slimakowym (dorabiany). Na piecu +61 st C (stale), podawanie 19 sek, oczekiwanie 1min08 sec (wartości zmiennie, w zależności od temperatury na zewnatrz). Dmuchawa 35 lub 40 (w zalezności od temperatury na zewnątrz), uchylona w 75 %. 

Problemem moim ogromne spalanie. 1200 kg ekogroszku przy temperaturach +5 wystarczy mi na ok 6 tyg. Ostatnie, niższe temperatury (+2 do -8 ) wyliczylem, ze spalalo prawie 60 kg ekogroszku dobowo. 

Ogrzewam powierzchnie ok 170 m2, temperatura w domu 20 - 22 st. Dom nieocieplony, przedwojenny, mury grubości ok 80 - 60 cm.

W poprzednim sezonie (pierwszym) na ogrzewanie wydałem ponad 7 tys. zł. 

Problem chyba leży w nadmuchu. 

Dlaczego tak sądzę - piec potrafi pracować 10 - 15 min by dojść do 61 st C (następnie szybko sie wychładza, do 10 min). Jednak, gdy w międzyczasie , po 5 min przechodze na sterowanie ręczne, wyłączając nadmuch a utrzymujac pracę pompy - temperatura po chwili przekracza 61 st, zatrzymuje sie w okolicach 63 - 64 st c. 

Co może być przyczyną tego ? 

Próbowałem przymykać klapę nadmuchu w różnym stopniu i efektem było niedopalanie węgla lub spieki. Teraz węgiel spala sie w bardzo dobry sposób. 

Może ktoś ma inny pomysł. Pomóżcie :)

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podstawę wodna czy suchą?
Ile członów masz tego u22?
Z reguły podawanie jest stałe np 5 sec a reguluje się moc kotła przerwą. Przykładowe do 25 kw kotła przeważnie jest podawanie 5 sec przerwa 15-23 sec.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.