Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą


Tahalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam problem .

Wygląda to tak :

Dolozylem palnik do istniejacej instalacji grzewczej w domu .

Piec typu UKS-G 12KW , mieszkanie okolo 70m .

Palnik PellasX 4-25KW , kaloryczność pelletu 5.1

Problem wygląda tak , ze jak mam zakręcony obieg na dom i pompa grzeje tylko zbiornik ( 60L ) dojdzie sobie do temp zadanej , palnik sie wygasi na 20 min i znowu rozpali ( czyli jest OK ), ale jak juz puszcze na zbiornik i na grzejniki to temperatura plywa . Dojdzie sobie do 55C za jakis czas zejdzie do 48 i tak w kolo . 

Na początku palil pelletu duuuzooo nawet 2.7KG/h . Teraz zmniejszylem moc minimalna palnika na 4KW , pośrednia na 5 KW i maxymalna na 7 KW . Ok spalanie spadlo , bo przy tamtych ustawieniach tona na miesiac by poszla ( a pogoda aktualnie 20C na zewnatrz ) . Od paru dni testuje skrecone zawory delikatnie na zbiornik i na grzejniki . Niby jest lepiej , ale i tak piec nie dojdzie do temperatury zadanej tylko dochodzi do 54-55C i znowu spadnie sobie . 

Jakieś porady , wskazówki ?

ps. jeżeli był temat to przepraszam możliwe , że źle szukałem

 

IMG_20181014_205037_HDR.jpg

IMG_20181014_205055.jpg

IMG_20181014_205102.jpg

IMG_20181014_205111.jpg

IMG_20181014_205128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym powodem nie zamykaj tych zaworów a szczególnie tego od grzejników !

Użytkowanie tej instalacji jest niebezpieczne a wręcz wybuchowe. Ubezpiecz dom i domowników na wysokie kwoty.

Pelet lubi wysoką temperaturę spalania jak i powrotu do kotła. Nie masz termostatycznego zaworu mieszającego na powrocie wraz z pompą i dlatego masz takie wahania temperatury.  Instalacja w obrębie kotła do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie instalowali to "fachofcy"

Miałem podobnie skończyło się to rozwaleniem całej instalacji kotłowej i zbudowaniem jej od nowa. 

Dzisiaj schodzi żona tylko sobie węgla dosypać i wygarnąć popiół ...

Święty spokój szkoda tylko że przez skurwieli co to pierwszy raz robili zapłaciłem za niego w sumie 15tyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie . Jakby kogoś interesowało problem rozwiązałem ze spadającą temperatura . 

Piec obłożyłem szamotem zrobiłem "schody" w stronę wymiennika ciepła i co najważniejsze uszczelniłem piec , a w szczególności 

drzwiczki popielnika . Teraz piec pali 0,9kg/h , popiół zmienił kolor z rudawego na czysty siwy popiół . Piec dochodzi do zadanej temperatury wchodzi tryb nadzoru i się wyłącza . Może komuś te wskazówki się przydadzą .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.