Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłożenie pieca Żywiec szamotem


Jacek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
W kamienicy którą posiadam od dwóch lat jest piec Żywiec Agat 35 KW. Na początku palono mułem i flotem i nie było żadnych problemów. Odkąd jest palone węglem, to jest masa sadzy i ewidentnie widać że piec jest przemiarowany. W zeszłym roku wymieniłem w dwóch mieszkaniach jeszcze kaloryfery. Po zmierzeniu całkowitej powierzchni, która ogrzewa ten piec to wyszło mi 300 mKW. 
Narazie nie mam funduszy na wymianę pieca dlatego doradzono mi i wyczytałem w sieci, żeby zmniejszyć komorę zasypową cegłą szamotową. Wyszło mi 40-45 cegieł jeżeli by je kładł na płasko jeżeli by jest stawiał na bokach to o połowę mniej. Jednak martwi mnie jedna rzecz - czy wsadzając taką ilość cegieł nie obciążę za bardzo rusztu? Przy 45 cegłach to jest ponad 130 kg! Narazie spotkałem się z jedną opinią, że nic się nie stanie i żeby ewentualnie w popielniku na dole pieca też podłożyć kilka cegieł. Prosił bym o poradę w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dobrze to policzyłeś ? coś za dużo ci wyszło tych cegieł tak mi się wydaje , ja do 20kw wkładałem około 8 cegieł a kiedyś zaszalałem i wyłożyłem też boki to wyszło max 14 szamotek ale komora spalania została 16cm szer i 20 długość , ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych 40 cegieł , policz to jeszcze raz na spokojnie , o ruszta się nie obawiaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Szamotki możesz położyć luzem a one uszczelnią się same popiołem ale kiedyś je lepiłem zaprawą zduńską z castoramy i kocioł bardziej warczał jak dostał po garach znaczy się lepiej odbierał ciepło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja brałem płyty ceramiczne z tej stonki i też jaki wymiar Ci pasuje

http://nowekominki.pl/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No może tak ale ja zamawiając jeden worek cementu górkal płaciłem 50 zł za przesyłkę chciałem dwa ale już żądali 100zł za przesyłkę , zastanawiam się ile by zechcieli za 20 worków ? 1000 zł ? przesyłka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.