Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro eko slim 10 czy 15kw???


kozik123

Rekomendowane odpowiedzi

Dom z lat 70 typu "kostka" z klatką schodową w samym środku, powierzchnia ogrzewana a jednocześnie użytkowa to 140m2, grzejnikami . Ocieplony 10cm styropianu, okna plastikowe, szczelne. Brak wentylacji grawitacyjnej. 
Do tej pory ogrzewany piecem zasypowym z 2010 roku 19kw ze sterownikiem, piec na pewno za duży do tego domu ponieważ w mrozy -20 temp zadana pieca to 55 stopni a w domu 24 stopnie. Piec bez zaworu 3d/4d. W okresie przejściowym temp na piecu co najwyżej 40 stopni. 
W tym roku będzie wymieniany piec na pelletowy defro eko slim ( inny nie wchodzi w grę bo po prostu nie zmieści się) i teraz pytanie czy 10kw da spokojnie radę ?? Oczywiście cała instalacja będzie modernizowana z zaworami, pompkami itp.  W opisie jest ze 10kw do 160m2 a nie  chciałbym kolejnego pieca który będzie pracował na 30% mocy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

po przeglądnięciu setek stron internetowych, wydzwaniania do sklepów po porade, dostałam białej gorączki. na forach nie ma co szukać porad bo janusz ich nie udzieli, wyda dwa razy wiecej spali tony opału a na koniec sie okazuje że ma przeróbke, drugi janusz będzie kwestionował wybór paliwa, trzeci wybór domu, czwarty zlecił wszystko firmie bo ma dom nowy spory i dużo pieniędzy. moim zdaniem parametry grzewcze tego pieca są podane do nowego budownictwa z bardzo dobrą izolacją i ociepleniem, tam jest zaznaczony współczynnik który brano pod uwagę przy tescie. w moim wypadku budownictwo prastare, typu mur pruski i cegła zdecydowałam się na 15 kw (130 m2)udało sie go kupic w cenie 10 kw. doradzano mi kostrzewe 10 kw ale podziękowałam. brałam pod uwage tylko marki defro, tekla, dragon biovert i pereko czy jakoś tak. ceny dobrego pieca są podobne, jedyne tańsze rozwiązania to kotły pleszewskie ale zależy co się ma w portfelu i czy stawiamy na jakość czy na cene. moim zdaniem ceny dobrego kotła zaczynają się od 9 tysięcy. za niektóre rozwiązania trzeba zapłacic dodatkowo. i to znowu kwestia wygody. defro akurat ma palnik samoczyszczący w cenie, może sterownik troche przeraża, i ładowność 90 kg..to nie za dużo. znowóż gabaryty pasują do małej kotłowni. ja nie żałuje. jedyny problem to komin zalecany w specyfikacji, 6 m 14x14 dla niskiej parterowki to troche mnie nie przekonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem posiadaczem Defro Eko Slim. Kocioł 15kW, użytkowany pierwszy sezon w budynku parterowym 155m2 całośc podłogówka + 4 grzejniki + cwu. Sterowanie pokojowe salus ustawione na 20 stopni - budynek jeszcze nie zamieszkały. Przy wyborze kierowałem się tylko i wyłącznie wymiarami - wąska kotłownia. Piec wygląda super i do małej kotłowni polecam. Dardzo duży plus za możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, nie wszystkie kotły chyba to mają a jeśli stoi jednym bokiem przy ścianie to może być problem - warto na to zwrócić uwagę. Gorsza sprawa to miejsce na pellet - zakupiłem 1,5 tony i trochę miejsca zajmuje. Z zasypem niema żadnego problemu wystarczy minimum wysiłku i sprawności manualnej. Kocioł odpalony od listopada cały czas na ustawieniach fabrycznych. Pogoda jaka była każdy wie, zima narazie delikatna ale palić trzeba. Zasypuje 6 worków Barlinka i to wystarczy na tydzień. Zaraz po uruchomieniu wymieniany był wyświetlacz-sterownik gdyż nie reagował na dotyk - temat załatwiony przez instalatora jednym telefonem przy pierwszym uruchomieniu. Jak narazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.