Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki piec c.o. wybrać na ekogroszek czy na biomasę


cbs

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić piec c.o..Ale nie wiem czy wybrać na ekogoszek czy na biomasę i  jakiej mocy ma to być piec. Chcę przy tym skorzystać z dofinansowania WFOŚiGW (do pieców na biomasę wyższa dotacja). Jakie byłyby przybliżone koszty realizacji takiej inwestycji (razem z demontażem i montażem nowego)?

Dom zbudowany był w latach siedemdziesiątych (120 m kwadratowych), słabo ocieplony, grzejniki żeberkowe żeliwne (wiekowe, nie były wymieniane od momentu ich zamontowania).

Jedynie w 2006 r. wymiana starego pieca - na kocioł z podajnikiem tłokowym o mocy 25 kW z Zgoda - Wieprz ( zużycie w sezonie zimowym ekogroszku 4,5 t). Wówczas również remont komina w celu dostosowania do wymogów pieca. Proszę o pomoc przy wyborze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij  http://cieplowlasciwie.pl/

W dobrym kotle z podajnikiem spalisz   4 tony w gorszym  4,5 tony  ,w kotle peletowym zużycie pelletu 6 do 6,5 tony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planując zmianę pieca sprawdź dostępność opału w swojej okolicy, należy pamiętać że biomasa to nie tylko pellet, wziąć pod uwagę możliwości przechowywania opału (zazwyczaj biomasa zajmuje większą objętość + szkodniki-- myszki i robaczkii!!!), budowę komina, etc.

To tylko moja opinia ale na razie na Twoim miejscu pozostałbym przy węglu, dobry piec, dobry podajnik, możesz domieszać jakieś bio, i będzie hulać. Trochę konsultacji na forum, poczytać, skontaktować się z kolegą Pieklorz,(człowiek encyklopedia) i na pewno coś doradzą.

Pellet będzie niewspółmiernie drożał do węgla, gdyż jest modny, zasoby odpadów drzewnych ograniczone, surowe drewno przerabiane na granulki wymaga sporych nakładów energii do wytworzenia, i tylko patrzeć jak walną akcyzę na coraz bardziej modny opał....bo na pewno walną akcyzę... kwestia pewnie z 2-ch lat.

Napewno kolego zainwestuj w ocieplenie bo to najbardziej się opłaca :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.