Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Defro Na Ekogroszek


RudaGraża

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z piecem na ekogroszek.

Groszek nie wypala się w całości, dymi się z podajnika przy każdym otworzeniu, czasem dymi się z zamkniętego podajnika

Kiedy otwieram jakiekolwiek drzwiczki wychodzi z nich dym.

 

Czy ktoś podzieliłby się ze mną nastawami pieca?

 

druga sprawa... zauważyłam dzisiaj na kominie brązową plamę...

 

Proszę o pomoc!! :(

 

post-77943-0-31858000-1518610298_thumb.jpg

post-77943-0-47060100-1518610300_thumb.jpg

post-77943-0-41739800-1518610302_thumb.jpg

post-77943-0-29673800-1518610304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym z komina idzie? Klapa na czopuchu sterowana jest tą dźwignią na kwadratowym dolocie z rury do komina, po prawej stronie od góry masz taką ruchomą dźwignię, przynajmniej widać ją na zdjęciu, tym regulujesz otwór do komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz siatke na wyloci z komina zeby ptaszki nie wchodzily. Ja obstawiam przytkany gdzies komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafii dym z komina idzie, ta dźwignia która widzisz to nie dźwignia tylko uchwyt którym otwiera się wyczystke w tym kolanku idącym od pieca do komina

 

Otwieram drzwi i się bardzo dymi do środka.. przeczyscilam cały piec i nie wiem co jeszcze mogę zrobic i jak ustawic piec żeby wypalał cały groszek...

 

Siatki na ptaki nie posiadam

post-77943-0-24032300-1518633141_thumb.jpeg

F60C9C50-B142-4086-AA4A-CAAEE751BF56.MOV

post-77943-0-06452300-1518633246_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powód musi być" - jak powiedział stary lwowiak.... :D

  Gdzieś musi być zatkane. 

Sadze z wyczystki wybrane? A przejście między czopuchem a kominem oczyszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że jest to spowodowane zbyt niską temperaturą komina, pogoda teraz jak widać i przy zbyt niskiej temp.komina wszystko się zawiesza i niestety ale nie puści mimo że zapalniczka sprawdzisz że niby jest ciąg a tu be. podnieś temp. na 65 niech daje i nie otwieraj drzwiczek czopuch otwarty na maxa dla wspomagania jak masz palnik podgrzej sobie rurę dolotowa do komina jak złapie temp. to moment pójdzie a plama na kominie bo zbyt niska własnie temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałam wczoraj do 23 i w końcu... w piecu się  pali aale chcąc zrobić lepiej zrobiłam chyba gorzej.. przywróciłam ustawienia fabryczne i teraz pompa od podłogówki mi nie działa i nie wiem jak ją włączyć.W menu instalatora jest pompa dodatkowa 1- gdzie jest pompa podłogowa i pompa cyrkulacyjna, po włączeniu pompy podłogowej włącza się alarm " Czujnik bufora uszkodzony"

 

Kiedy weszłam w pompę dodatkową 2  pojawiła się: pompa cyrkulacyjna, pompa CO i pompa CWU, kiedy włączyłam pompę CO pompa podłogówki załączyła się jednak podłogówka nie ruszyła. Rura była ciepła do miejsca pompy a za pompą już nie.

 

I po co babo grzebałaś?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.