Skocz do zawartości

ptakoos

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ptakoos

  1. "Przykładowy schemat instalacji z centralnym półautomatycznym układem mieszającym Podstawowy moduł układu stanowi mieszacz z zaworem czterodrogowym o ręcznie ustawianym stopniu zmieszania. Opcjonalne zamontowanie zaworu termostatycznego wyposażonego w głowicę z czujnikiem przylgowym, zabezpiecza układ przed przebiciami termicznymi i pozwala na precyzyjne ustawienie i utrzymywanie zadanego na głowicy poziomu temperatury zasilania (zakres regulacji 50÷20°C) ogrzewania podłogowego realizując regulację półautomatyczną."
  2. długość rury na 1 pętli powinien mieć max od 90 do 100mb rury.
  3. w twoim schemacie może tam zostać wszystko po twojemu z pompami do co i cwu, chodziło mi żebyś zasilenie do pętli zrobił osobno nie od rozdzielacza tylko właśnie może być wpięte przed pompą co. bo zasilenie jaką rurą zrobiłeś od rozdzielacza? ile położyłeś mb rury pex w tej pętli?
  4. mam takie pytanie? masz grzejniki na rozdzielaczu, czy jakaś część instalacji pracuje na cyrkulacji bo masz tam zawory różnicowe zamontowane a nawet dwa?
  5. Witam! na rys. widać że zasilanie pętli jest wzięte z rozdzielacza grzejników, a nie można tego zrobić omijając go?
  6. emus ma racje. pamiętacie panowie z fizyki ze szkoły podst. że można zagotować wodę bez doprowadzania jej do stopnia wrzenia?
  7. a masz jakieś zdjęcie tej tajemniczej skrzynki? :P
  8. może być 25-60 tylko na drugim biegu będzie wydajna i oszczędna
  9. a wymiennik w jakiej odległości będzie, że się uparłeś na tą drugą pompę. to nieduża instalacja robiłem taką z podłogówką z dwoma obiegami z zastosowaniem zwykłego zaworu rtl na powrocie rozdzielacza, około 60 żeberek , wymiennik 100l a pompa 40 i sobie radzi bez problemu. Pozdrawiam :)
  10. coś w tym stylu w uproszczeniu :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.