Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smoła W Kominie I W Kotle. Kocioł Kwm-Sr Sterownik Titanic


Domin1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam problem z moim kotłem KWM-SR 25kW + sterownik titanic. Kocioł z podajnikiem ślimakowym.
Kilka dni temu miałem mały pożar w kotłowni, niestety spalił się sterownik. Sterownik kupiłem podmieniłem wszystko fajnie. Niestety przez dwa dni gdy nie miałem nowego sterownika musiałem jakoś ogrzać w domu i podłączyłem pompe C.O na krótko i paliłem na górnym ruszcie drewnem (jakie miałem) nie było najlepsze może też nie do końca suche. Gdy zamontowałem nowy sterownik ustawiłem parametry takie same jak miałem wcześniej na starym to zaczęły się problemy.. Ekogroszek nie dopalał się, żar spadał do popelnicy i wielki problem z osiągnięciem temperatury.. No i kiedy nie otworze dolnych drzwiczek czy to w fazie grzania czy podtrzymania (o ile dojdzie do żądanej temperatury) to wydobywają się kłęby dymu do kotłowni. Kocioł wyczyściłem, przewody powietrzne w retorze również. Drugi problem to też taki, że na retorze z jednej strony eko groszek się nie dopala, spada czarny do popielnicy, a kanały dokładnie wyczyściłem. 
Kocioł jest osmolony i podejrzewam, że komin też i może nie ma odpowiedniego ciągu. Jeśli macie jakieś sposoby na poradzenie sobie z tym proszę o pomoc. 

Obecne ustawienia pieca:
Czas podawania: 10s
Przerwa między podawaniem: 50sek
dmuchawa: 4 bieg


Gdy zwiększam bieg dmuchawy dymu jest mniej, ale temperatura na kotle spada. 

ogrzewam około 130m2 dołu + 100m piętro (nieogrzewane)
dom starszej konstrukcji, słabo ocieplony. 

Wcześniejsze ustawienia na starym sterowniku (gdzie wszystko paliło się dobrze):
czas podawania:13s
przerwa między podawaniem: 33s
dmuchawa: 3 bieg

Chodzi tylko pompa C.O nie posiadam pompy CWU, około 20m2 jest podłogówki. 


Proszę o pomoc! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy: Czyszczenie pieca, wszystkich kanałów i czopucha

Potem w drzwiczki wyciorowe zapaloną gazetę  dla sprawdzenia ciągu w kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam problem z moim kotłem KWM-SR 25kW + sterownik titanic. Kocioł z podajnikiem ślimakowym.

Kilka dni temu miałem mały pożar w kotłowni, niestety spalił się sterownik. Sterownik kupiłem podmieniłem wszystko fajnie. Niestety przez dwa dni gdy nie miałem nowego sterownika musiałem jakoś ogrzać w domu i podłączyłem pompe C.O na krótko i paliłem na górnym ruszcie drewnem (jakie miałem) nie było najlepsze może też nie do końca suche. Gdy zamontowałem nowy sterownik ustawiłem parametry takie same jak miałem wcześniej na starym to zaczęły się problemy.. Ekogroszek nie dopalał się, żar spadał do popelnicy i wielki problem z osiągnięciem temperatury.. No i kiedy nie otworze dolnych drzwiczek czy to w fazie grzania czy podtrzymania (o ile dojdzie do żądanej temperatury) to wydobywają się kłęby dymu do kotłowni. Kocioł wyczyściłem, przewody powietrzne w retorze również. Drugi problem to też taki, że na retorze z jednej strony eko groszek się nie dopala, spada czarny do popielnicy, a kanały dokładnie wyczyściłem. 

Kocioł jest osmolony i podejrzewam, że komin też i może nie ma odpowiedniego ciągu. Jeśli macie jakieś sposoby na poradzenie sobie z tym proszę o pomoc. 

Obecne ustawienia pieca:

Czas podawania: 10s

Przerwa między podawaniem: 50sek

dmuchawa: 4 bieg

Gdy zwiększam bieg dmuchawy dymu jest mniej, ale temperatura na kotle spada. 

ogrzewam około 130m2 dołu + 100m piętro (nieogrzewane)

dom starszej konstrukcji, słabo ocieplony. 

Wcześniejsze ustawienia na starym sterowniku (gdzie wszystko paliło się dobrze):

czas podawania:13s

przerwa między podawaniem: 33s

dmuchawa: 3 bieg

Chodzi tylko pompa C.O nie posiadam pompy CWU, około 20m2 jest podłogówki. 

Proszę o pomoc!

 

MASAKRA ,

KUPIŁEŚ NASTĘPNE DZIADOSTWO CO DZIAŁA W DUSTANIE .

Trzeba było poczytać o sterach z Pid . Tu jest ciągła praca kotła by była ekonomia to cza Pilicą cały czas to samo co jechanie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy: Czyszczenie pieca, wszystkich kanałów i czopucha

Potem w drzwiczki wyciorowe zapaloną gazetę dla sprawdzenia ciągu w kominie

 

Wszystkie kanały wyczyszczone, jutro wyczyszczę jeszcze czopuch bo go pominąłem i sprawdzę ciąg w kominie, dam znać jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, "troche" brudny czopuch i tyle problemów.

 

Teraz ustawić na nowo sterownik aby było najbardziej ekonomicznie. Ma ktoś może titanica i może podzielić się swoim doświadczeniem? Jak ze spalaniem węgla, ile wytrzymuje w podtrzymaniu itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.