Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens050+Sterownik Salus


Dzikson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie mam piec Vitodens050 plus sterownik przewodowy Salus.

Mieszkam  w szeregówce, segment zewnętrzny ok 100m powierzchni użytkowej.

Na dole ogrzewanie podłogowe, na górze w łazience podłogówka w pokojach grzejniki.

Mam problem tego typu że jest duża róznica temperatur miedzy dołem a górą.

Na dole ok 21, 21,5, podłoga dłużej oddaje ciepło na górtze gdzie grzejniki 2 stopnie mniej.

Szczególnie uciazliwe jest to w nocy gdzie jest masakrycznie zimno np. na górze w nocy ok 17,5 stopnia na dole ok 20,5.

Jak można rozwiazac ten problem? można korzystac np. z dwóch sterowników jednoczesnie  - na dole przewodowy na górze bezprzewodowy?

Jakies rady, sugestie? Jestem laikiem w tej materii ,mieszkam w tym domu od kilku dni ale w nocy jest dramat. Dom ocieplony styropianem 20 cm na poddaszu 25 cm wełny między jętkami na to 22mm OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - żeby rozwiązać problem z zimnym piętrem musiałbyś w szafce w kotłowni zamienić zawór nad głowicą (ten zwykły z czerwonym motylkiem) na jakiś 2-drogowy zawór pod siłownik, na to sam siłownik, spiąć ze sterownikiem i podłączyć do prądu.

 

Natomiast nie rozwiąże to problemu z nierówno grzejącą podłogą w obrębie samego parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.