Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drzwiczki Piec/kocioł Zębiec - Naprawa?


mjanik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z piecem/kotłem Zębiec.

Jakiś czas temu u przepaliła się część drzwiczek zasypowych w kotle CO. Zauważyłem, że dziura się powiększa a jednocześnie wypala się część uszczelnienia (chyba jest to wełna mineralna).

W związku z powyższym pomimo przymknięcia wlotu dolnych drzwiczek i wylotu do komina, nadal w piecu jest mocny ciąg i węgiel się szybciej spala, poza tym trzeba zasypywać małymi ilościami węgla bardzo często, bo w przeciwnym razie temperatura szybko skacze do 80 stopni +!

Czy istnieje jakiś sposób na uszczelnienie tych drzwiczek? Wiem że można kupić nowe (ok 350 PLN), ale kocioł ma 15 lat i jesienią zamierzam się z nim pożegnać i przejść na gaz, a chciałbym przez te nadchodzące miesiące jeszcze bezpiecznie korzystać z kotła.
 

 

post-77233-0-03509600-1515843827_thumb.jpg

post-77233-0-08478000-1515843839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może banalna dla kogoś kto z takimi problemami się już borykał. Ja jestem specjalistą w innym obszarze, który dla mnie jest banalny ale...

 

Poza tym, przewiercenie żeliwa chyba nie jest takie proste. Nigdy tego nie robiłem nie wiem czy nie może coś pęknąć itd. Z kolei czy 'blaszka' będzie stanowiła wystarczający odpór dla tak wysokiej temperatury, z którą sobie nie poradziło żeliwo (oczywiście przez lata...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przewiercenie żeliwa chyba nie jest takie proste. Nigdy tego nie robiłem nie wiem czy nie może coś pęknąć itd.

 Wiercenie w żeliwie jest o wiele łatwiejsze niż w stali, wiertło idzie jak w masło, zrobisz to byle jaką wiertarko-wkretarką z biedronki. Blacha wystarczy bez wątpienia. Ale zastanawiam się, bo może jest do dokupienia tylko ten zniszczony element drzwiczek, pytałeś w zębcu? Na pewno trzeba kupić całe drzwiczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.