Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownik Zaworu Mieszkającego


maniekh451

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kocioł podajnikowy z sterownikiem TECH 480. Sterownik wyposażony w czujnik zewnetrzny, czujnik zawór, powrotu oraz parę innych. Instalacja na zaworze mieszający firmy Arifsto ARV. Wszystko pięknie działało ale zachciało mi się zautomatyzować instalacji. Zakupiłem więc siłownik do zaworu Arifsto ARM 343. I teraz mam problem po podłączeniu siłownika zamyka on zawór i sterownik na piecu wywala błąd "czujnik zaworu uszkodzony" . Po przedstawieniu siłownika w tryb ręczny nie da się nim sterować dopiero po zdemontowac z zaworu idzie nim obrócić w trybie ręcznym. Jakieś pomysły oraz sugestie co mogłem zarabiać?

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy  masz dobrze podłoczone przewody L1 , L2  chodzi o kierunek otwarcia zaworu , lub poszukaj opcji w sterowniku gdzie zmieniasz kierunek otwarcia , sprawdz również czy czas do pełnego otwarci ( znajdziesz na tabliczce siłownika ) , jest poprawnie wpisany w sterowniku , Twój model ma 120s .

Sprawdź również czy masz dobrze podłączony i umiejscowiony czujnik  pomiaru temperatury za zaworem , powinien on być zamocowany na rurze ( 0,5 m) ,  wyjście z 4d na instalacje , zobacz jaką wskazuje temperaturę aby sprawdzic  zzy  jednak nie jest uszkodzony . Po otwarciu zaworu 4d na maxa powinnien wskazyac taka sama temp jak  czujnik kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwór po załączeniu i wyjściu do menu włączeniu widoku zawór wywala alarm. Czujnika zaworu jak i czujnika zewnętrznego nie mogę sprawdzić bo nigdzie nie pokazuje mi temperatur z nich.

Sprawdzę jeszcze zmieniając kabelki.
Czy jest możliwe by było coś uszkodzone w nowym sterowniku ma niecałe 6 miesięcy.

Czy w opcjach serwisowych nic nie trzeba załączać czy tylko w menu instalatora oraz czy poprawnie mam zamontowany przez instalatora zawór 4 drogowy ?

 

 

post-77026-0-17187400-1515082311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam Twojego sterownika więc nie pomogę , ale instrukcje to pewnie masz i tam poczytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przeleciałem Twoją instrukcje , i w sumie  nic  takiego tam na temat czujnika nie pisze , podejrzewam ze jest on podłączony do sterownika fabrycznie , sprawdz zatem czy na pewno  ten czujnik jest tam gdzie powinien byc :)

W menu instalatora masz , opcje Zawór ( zawór 1,2 ignorujesz) , w podmenu tego zaworu sprawdz wszystkie parametry , czyli czas otwarcia tak jak pisałem 120s , stan zaworu daj na "włączony"  min otwarcie daj 100% ,pogodówka sie narazie nie baw , 

Btw na sterowniku musi pokazywac jaka jet temp za zaworem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam problem po podłączeniu siłownika zamyka on zawór i sterownik na piecu wywala błąd "czujnik zaworu uszkodzony" .

 

Według mnie nie masz podłączonego czujnika zaworu lub źle to zrobiłeś na listwie przyłączeniowej sterownika. Te czujniki zawsze przychodzą jako opcjonalne i nie są wpięte do sterownika (zresztą jak większość przewodów). Zazwyczaj to jest gruba wiązka kabli w popielniku kotła do samodzielnego przyłączenia przez instalatora. 

 

Podgląd temp zewn jest gdy wybierzesz widok ekranu "Zawór".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy to będzie na ścianie zewnętrznej. Chyba byś nie przeoczył jego braku?

 

Czujnik zaworu za zaworem 4D na rurze idącej w lewo ku górze i dalej na pompę podłogi. Tylko nie można przypinać czujnika do rury PP, bo to zły przewodnik. Szukaj miejsca z jakimś "żelastwem" (stal, miedź, mosiądz), może filtr pompy, ale solidnie to trzeba zrobić i zaizolować.

 

Drugi czujnik (powrotu) ma być w okolicach króćca powrotu kotła, tak by mierzył całą wodę wpływającą do kotła. Też do zaizolowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież o czujniku pisałem mu w 2 poście ,  czy aż tak cieżko sprawdzić czy na rurce za zaworem jest czujnik i po kablu isć w strone sterownika czy jest wpięty ? to chyba autor powinien sprawdzić przed napisaniem postu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież o czujniku pisałem mu w 2 poście , czy aż tak cieżko sprawdzić czy na rurce za zaworem jest czujnik i po kablu isć w strone sterownika czy jest wpięty ? to chyba autor powinien sprawdzić przed napisaniem postu

Dokładnie wszystko było sprawdzone oprócz rozkręcania obudowy i sprawdzania czy kabelki są wpięte w sterownik. Założyłem że skoro wychodzą z pod obudowy to powinny być podpięte.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , to teraz możesz sie bawić ustawieniami pogdówki jak i samego zaworu , powdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.