Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokal Usługowy 25M


Yabol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam do ogrzania lokal usługowy o powierzchni 25m. Mieści się on na parterze kamienicy, a więc sąsiedzi nie dojrzewają. Jedyną możliwością ogrzewania jest ogrzewanie elektryczne że względu na rodzaj planowanej działalności (salon kosmetyczny). Jaki rodzaj pieca/grzejnika będzie najlepszy aby zapewnić przyjemną temperaturę w czasie pracy zakładu i przy tym utrzymać koszty na relatywnie niskim poziomie?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalacja el.w lokalu jest 3 fazowa i odpowiedni przekrój kabli,można pomyśleć o piecu akumulacyjnym z dynamicznym rozładowaniem.

Grzejnik ładuje się w tańszej taryfie nocnej,w dzień korzystasz z nagromadzonego ciepełka wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety instalacja 230V bez 3 fazy. Czy w związku z takim rozwiązaniem jest jakaś alternatywa? Dodatkowo czytałem opinie, że piece akumulacyjne to "stara technologia" i się nie opłaca. Sam jestem laikiem w tej kwestii, więc postanowiłem zapytać na forum, żeby zdobyć informacje od bardziej kompetentnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk automatyczny na pellet,potrzebny dopływ pow. zewnątrz i ujście spalin,na szczęście nie są potrzebne duże przekroje.

Automatyczny z termostatem,może pracować na najniższej mocy ok. 2,8kW,worek pelletu(15kg) starczy na dobę.

Innych pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiąże się po pierwsze że źródłem ognia (co w wypadku salonu kosmetycznego odpada), a po drugie z potrzebą wykonania otworu na dopływ powietrza, a to niestety też nie wchodzi w grę :(. Czyli na 230v nie ma nic sensownego, co mogłoby ogrzać pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.