Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecomax 860 Opis Błędów


alien125

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę , że zaczynają się problemy, spróbuj tak Alarm może zostać skasowany poprzez wciśnięcie przycisku Touch and Play lub wyłącznie i włączenie zasilania regulatora.A jak nie pomoże to masz jedyne wyjście tzn, uszczęśliwić serwisanta Kostrzewy za odpowiednią opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś zabezpieczenia chodzi o STB , jeżeli tak to faktycznie należy odłączyć z zasilania sterownik odkręcić małe pokrętło i wcisnąć ten bezpiecznik.On działa tylko w celu przegrzania kotła co tak Ci temperatura wzrosła , że zadziałał ten bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi własne o STB

 

https://youtu.be/hZoK5nj8ehw

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie zaraz po wyłączeniu palnika, temperatura, siłą bezwładności szybowała ponad 85*C.

5a625b7635fcf38amed.jpg

Wywalało STB i cała procedura startowa. Niby nie ma problemu, pod warunkiem że jestem w domu.

Zmiana ustawień sterownika nie pomogła, na następny dzień sytuacja się powtórzyła, co ciekawe również po 23ej.

0dc1ae5104e9460bmed.jpg

Najgorsze jest to, że nie mogę ustawić temperatury kotła, została "zablokowana możliwość edycji tego parametru" chyba przez FuzyLogic.

Nie wiem dla czego jest tak że,na mieszaczu 59*C, CWU 45*C (po wyłączeniu pompy działa grawitacja, dla tego temp. CWU jest tak wysoko ponad zadaną), a piec rozgrzewa się podczas pracy do 75*C. Po co? Nie wiem.

 

ALE!!!

Od tygodnia testuję jakiś przemysłowy pellet 8mm

b5261a616e1c1109med.jpg

Zajrzałem do palnika, a tam armagedon

34eaa3d91d8209f6med.jpg

Prędzej spodziewał bym się problemów z rozpalaniem, ale wszystko ok, tylko ten termik wywaliło. Dwa razy.

Nie wiem czy to ma jakiś związek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz ustawiony nadzór, czy od razu wygaszenie? U mnie pomogło skrócenie czasu nadzoru i zwiększenie minimalnego nadmuchu. Pellet na małej mocy się nie dopalał tylko ćmił, a przy wygaszeniu dmuchawa na 100% rozpalała resztki. Do tego wyłączona pompa obiegu grzewczego i temperatura szybowała do 90 stopni. Wg mnie źle jest przemyślany algorytm palenia, ale to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie jest  problem z pierwszym rozpaleniem palnika Kostrzewa vg24 kw. Przy próbie rozpalenia pojawia się alarm obwodu bezpieczeństwa. Nawet przdzy wejściu w sterowanie ręczne pojawia się ten sam alarm. Poza tym nie można wcisnąć przycisku stb. Mój sterownik to Eco max 920. Może ktoś ma wiedzę o co chodzi. Jeszcze jedno do sterownika mam podłączoną tylko pompę co, ponieważ cwu grzeje piec olejowy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 21:38, lepek60 napisał:

U mnie jest  problem z pierwszym rozpaleniem palnika Kostrzewa vg24 kw.Przy włączeniu regulatora załącza się czyszczenie(słychać wentylator) i nic dalej się nie dzieje. Czekałem kilka minut i nic, nie przechodzi do fazy rozpalania. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Jakie parametry ustawień mają na to wpływ. Mój sterownik to Eco max 920. Może ktoś ma wiedzę o co chodzi. Jeszcze jedno do sterownika mam podłączoną tylko pompę co, ponieważ cwu grzeje piec olejowy. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.