Skocz do zawartości

PanKazimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze kotła gazowego. Jestem laikiem w temacie, a muszę go wybrać w przyszłym tygodniu, bo ekipa remontowa czeka.

 

opis mieszkania:

Mieszkanie 100m2 w kamienicy

7 grzejników

2 miejsca poboru wody (łazienka, kuchnia)

do tej pory zamontowany był stary kocioł gazowy dwufunkcyjny Saunier Duval thematek C chyba 24kW.

Problem z nim był taki, że leciała albo gorąca woda, albo zimna - ciężko było ustawić ciepłą, dodatkowo nie dawał rady przy jednoczesnym użyciu ciepłej wody w kuchni i łazience... poza tym mało awaryjny :)

 

oczekiwania dot. kotła

kocioł indukcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszący, bez dodatkowego zasobnika na wodę

nieawaryjny

cichy (kotłownia sąsiaduje z sypialnią)

wystarczająco mocny żeby można było jednocześnie np się kąpać w łazience i myć gary w kuchni

oszczędny

sterowanie mobilne (miły gadżet, ale jak się nie da to trudno)

budżet: 3000-6000 zł

 

w okolicy mam następujące serwisy:

ariston, Beretta, de dietrich, ferroli, immergas, junkers, saunier duval

 

Podobał mi się ariston alteas one, ale nie wiem czy nie będzie za słaby - podajże 24KW i 10l/min

dodatkowo czytałem negatywne opinie o piecach tej firmy że awaryjne i bardzo słabo z serwisem i że długo się czeka na zamówienie części wymiennych. Ale nie wiem czy to pisała konkurencja, czy wy też możecie potwierdzić te opinie.

 

Bardzo was proszę o opinie i pomoc, bo sam już nie wiem co mam wybrać. Wszystkie te kotły wydaja mi się identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

victrix 28kw 2f nie terra i nie TT koło 4 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT to porażka wymiennik AlSi awaryjny, terra wymiennik płaszczowo rurkowy nowość nie dopracowany długo startuje na ciepłą wode , victrix Exa z tym nie ma problemu niezawodny zamontowałem około 70 szt z  żadnym nie ma problemu! po co sterowanie mobilne victrix sterowany jest za pomocą termostatu typu on-of wiec każde urządzenie które posiada styk bez napięciowy bez problemu załączy kocioł nawet nie związane z ogrzewnictwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 28 kW, skoro 24 kW mało kiedy będzie miał co robić? TT 24 nie obawiałbym się zupełnie - wisi takowy u mnie 3 rok i żadnych problemów, Terra to badziew. Jeśli koniecznie chcesz rozbudowane sterowanie przez internet/telefon to nie pakuj się w Immergasa, bo moduł Dominus kosztuje połowę tego co kocioł :-).

 

Modulację od 2.8 kW masz na przykład w Unicalu KONm, ale nie wiem jak z serwisem w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikam na stronie Unicalu "znajdź najbliższy serwis" i wychodzi na to, że w Polsce nie ma ani jednego, Do tego napis: Pamiętaj jednak, że Serwisanci marki UNICAL działają we własnym imieniu, na własny rachunek i nie są przedstawicielami Spółki. (...) W związku z powyższym, Spółka nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania lub zaniechania takich firm.

 

A z tym maksymalnym kW to nie jest tak, że może być większe, bo kocioł i tak dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania ? Po to chyba jest ten przedział 5,5-27 kW ?

 

a o tym Aristonie Alteas One ktoś coś powie? ktoś miał z tym ustrojstwem do czynienia ?

 

a i jak z częściami do immergasa ? drogie? dostępne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2funkcje mają 28kw bo działa jako przepływowy wiec musi mieć kopa ! nie stosuje żadnych sterowników immergasa no chyba że Tyboxy 137 salus ma sterowanie przez internet i tech ma a co do TT to jedna się zapaliła, druga 2 wentylatory na gwarancji wymienione ,3 wymiennik pęknięty wymieniony na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zepsuło na stronie w takim razie. Działalność serwisów na własny rachunek to standard u każdego producenta, bo przecież oni nas nie zatrudniają w żaden sposób. Zresztą, nie będzie mnie przecież, za przeproszeniem, sztorcował jakiś pracownik działu technicznego siedzący za biurkiem w centrali :-).

 

Aristonów nie znam, więc się nie wypowiem, ale mam uprzedzenie do marki i nie montuję w ogóle. Dostępność części do Immergasa jest bezproblemowa a ceny w miarę przystępne. Aczkolwiek muszę przyznać, że kotły jako takie są względnie bezawaryjne, o ile pilnuje ich kumaty serwisant a nie gość, który co roku przyjeżdża tylko odkurzyć środek.

 

Edit: Zamontowaliśmy jakieś 12 sztuk TT starej serii (ze srebrnymi pokrętłami) w zeszłym roku i chyba śmigają bez problemów, bo znajomy, który je serwisuje nie marudził :-). Ale to w sumie tylko urządzenie, może były fabrycznie już skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest - mam taki kocioł zamówić u producenta, czy mogę sobie zamówić gdzie bądź przez internet - nie stracę wtedy jakiejś gwarancji ? 

A może powinienem kupić przez osobę, która robi pierwsze uruchomienie? gubię się już w tym. Dystrybutor to jedno, pierwsze uruchomienie to drugie, a ewentualne serwisy to trzecie. I teraz jak się coś posypie, to każdy będzie zwalał na każdego. 

Dodatkowo Immergas ma trzy rodzaje serwisantów: Licencjonowany serwis, serwis i partner serwisowy. Czy jak w mojej okolicy nie ma Licencjonowanego serwisu tylko zwykłe serwisy, to będzie to miało jakieś znaczenie ?

 

Przepraszam za być może banalne pytania, ale pierwszy raz kupuję kocioł i nie chciałbym popełnić jakiegoś głupiego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zepsuło na stronie w takim razie. Działalność serwisów na własny rachunek to standard u każdego producenta, bo przecież oni nas nie zatrudniają w żaden sposób. Zresztą, nie będzie mnie przecież, za przeproszeniem, sztorcował jakiś pracownik działu technicznego siedzący za biurkiem w centrali :-).

 

Aristonów nie znam, więc się nie wypowiem, ale mam uprzedzenie do marki i nie montuję w ogóle. Dostępność części do Immergasa jest bezproblemowa a ceny w miarę przystępne. Aczkolwiek muszę przyznać, że kotły jako takie są względnie bezawaryjne, o ile pilnuje ich kumaty serwisant a nie gość, który co roku przyjeżdża tylko odkurzyć środek.

 

Edit: Zamontowaliśmy jakieś 12 sztuk TT starej serii (ze srebrnymi pokrętłami) w zeszłym roku i chyba śmigają bez problemów, bo znajomy, który je serwisuje nie marudził :-). Ale to w sumie tylko urządzenie, może były fabrycznie już skopane.

no tak w końcu włoskie przerwa na obiad  była, serwisantów znam kilku ale tylko jeden mi serwisuje i je uruchamia bo reszta to paprochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Immergasa to polecam zadzwonić i sprawdzić. Jakiś czas temu gadałem z handlowcem z mojego obszaru i mówił, że będą chcieli brać się za handel internetowy z uwagi na dumpingowe ceny kotłów na Allegro, co wykasza konkurencję w postaci sklepów stacjonarnych (fakt faktem, nie wiem czy temat się ruszył). Druga sprawa, przy zakupach w internecie, uważaj na zaniżoną cenę z fakturą na 8% VAT, bo wtedy nie kupujesz kotła jako takiego tylko usługę montażu. Oczywiście dostaniesz kocioł, ale część serwisantów nie chce tego potem odebrać, bo potem wychodzą cuda jeśli chodzi o dojście do tego kto to faktycznie montował.

 

Bądź lokalnym patriotą, kup w jakimś sklepie w okolicy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupi to jego sprawa kwestia ceny pozostaje victrix koło 4 tyś. nie ma co przepłacać jeśli mają chore ceny to niech sobie trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwycięży tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięży tańszy 1 nie znam 2 to spoko kocioł 7 lat gwarancj w termecie za kase nie warto gwarancja jest na 2 lata jesli zamontuje go zwykły instalator a po szkoleniach termetowskich 5 pożbiej po 5 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w podobnej cenie, więc argument tańszy odpada.

 

przyznam że nie zrozumiałem wypowiedzi:

 

7 lat gwarancj w termecie za kase nie warto gwarancja jest na 2 lata jesli zamontuje go zwykły instalator a po szkoleniach termetowskich 5 pożbiej po 5 latach

 

znaczy czego nie warto ? i o co chodzi z tą gwarancją ?

Są w podobnej cenie, więc argument tańszy odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jak zwykły instalator to zamontuje czyli np ja (cukiernik) zamontuje Panu kocioł to ma Pan 2 lata. jak to zrobi serwisant o imieniu np Stefan który odbył szkolenie i jest autoryzowanym serwisantem termetu to ma Pan 5 lat pod (warunkiem robienia przeglądów ale to każdy producent tak ma) natomiast istnieje w termecie opcja z 7 letnią gwarancją dopłaca Pan ponad 600zł (do 7 letniego kotła) i droższe ma Pan przeglądy zamiast 250zł normalnie to np 400zł . kocioł to sprzęt typu AGD wiec pasowało by aby zdechł po gwarancji!!! a naprawa będzie nie opłacalna. Np Vaillant 2lata gw. za dopłatą więcej. W mojej statystyce awaryjności przodują!! na 10 zamontowanych  3 szt nie odpaliły bo zawory gazowe zepsute, to pompa niemieckiej firmy z Dortmundu znowu padła. Kolega serwisant ma dzięki temu prace i kasuje klientów bo twierdzi" jak cie stać na vaillanta to płać za serwis", a victrixy psuć się nie chcą! (ale za to TT i tera padają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jak zwykły instalator to zamontuje czyli np ja (cukiernik) zamontuje Panu kocioł to ma Pan 2 lata. jak to zrobi serwisant o imieniu np Stefan który odbył szkolenie i jest autoryzowanym serwisantem termetu to ma Pan 5 lat pod (warunkiem robienia przeglądów ale to każdy producent tak ma) natomiast istnieje w termecie opcja z 7 letnią gwarancją dopłaca Pan ponad 600zł (do 7 letniego kotła) i droższe ma Pan przeglądy zamiast 250zł normalnie to np 400zł . kocioł to sprzęt typu AGD wiec pasowało by aby zdechł po gwarancji!!! a naprawa będzie nie opłacalna. Np Vaillant 2lata gw. za dopłatą więcej. W mojej statystyce awaryjności przodują!! na 10 zamontowanych  3 szt nie odpaliły bo zawory gazowe zepsute, to pompa niemieckiej firmy z Dortmundu znowu padła. Kolega serwisant ma dzięki temu prace i kasuje klientów bo twierdzi" jak cie stać na vaillanta to płać za serwis", a victrixy psuć się nie chcą! (ale za to TT i tera padają)

 

Dziękuję za odpowiedź, teraz rozumiem... tylko skąd ja wezmę teraz serwisanta o imieniu Stefan ?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humor dopisuje to bdb. :D Panie ekonomia  rządzi termet ma tanie części i sonda zasobnika jest w zestawie do 1 funkcji do vitrixa za 40zł a vaillant 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi mój kolega coś czego nie ma się nie zepsuje, żelazna dewiza !!!!  Są tacy ludzie dla których kocioł (firmy XXX) to jak samochód- szpan. Pracuje już kilka lat (po opuszczeniu cukierni) w branży mam pracę tylko z polecenia!!! i mam jej nadmiar (który  instalator jej dziś nie ma, marne pocieszenie) Eksperymentuje na sobie nie na klientach jak moi koledzy. im coś prostsze tym lepiej, i lepiej działa  trzymam stronę klientów nie sprzedałem się żadnej firmie, nie mam obklejonego samochodu firmami xyz, i na szczęście nie pracuje u żadnego buraka który mówi zróbcie, tak żeby było dobrze bo sam mgr inż. tempak nie ma pojęcia co i jak. Na razie victrix a czas pokaże co będzie montowane może i termet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.