Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Głowicą - Wymiana Wkładki


punkracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na jednym z grzejników mam zamontowaną głowicę Danfoss RTD 3100 (chyba).
Dzisiaj okazało się, że najprawdopodobniej uszkodzony jest zawór, czy wkładka termostatyczna, bo nie wiem dokładnie jak to się nazywa.
W każdym razie nie można sterować przepływem wody, bo tę iglicę ze środka można w zasadzie bez większego oporu wyciągnąć.
I teraz pytanie zasadnicze: czy można wymienić tylko tę wkładkę, czy trzeba będzie wymienić cały zawrór/głowicę?
Jeśli nie będzie konieczności wymiany całej głowicy, to czy można wymienić wkładkę bez spuszczania wody z układu i jaką wkładkę powinienem kupić?
Mam nadzieję, że przy mojej nieznajomości tematu w miarę jasno to opisałem.
Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Pozdrawiam.

post-75718-0-93208200-1510349380_thumb.jpg

post-75718-0-50036500-1510349387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość stara instalacja.moze być problem.jesli głowica padła to jest to kręcisz i nastawiasz temp. Jak masz na innym grzejniku to przedłuż i sprawdź jak to działa, jeśli padł zawór czyli to co siedzie na rurze to bez spuszczenia wody się nie obejdzie chyba że masz kogoś z maszyną do zamrażania ale to może być droga impreza. Głowica będzie pasowała każda o tym samym mocowaniu. Jeśli zawór to ma być o takiej samej średnicy chyba 3/4 o ile dobrze widzę,ale do sprawdzenia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teroretycznie wymiana samej wkładki jest możliwa, tak?

Był u mnie "fachowiec" ze spółdzielni mieszkaniowej i powiedział, że bez wymiany całego zaworu i cięcia rurki się nie obejdzie.

Trochę nie chce mi się w to wierzyć, a poza tym nie mam ochoty bawić się w niepotrzebne roboty, no i koszty.

Wydaje mi się, że u mnie jest wkładka M30x1,5 i chciałbym taką kupić.

post-75718-0-40868300-1510572746_thumb.jpg

Mieszkam na ostatnim piętrze, więc wg mnie nie trzeba spuszczać całej wody, wystarczyłoby spuścić z układu tylko tyle, żeby zeszło do przedostatniego piętra.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

A co do montażu nowej wkładki, to czy potrzebne są do tego np. pakuły czy jakaś pasta uszczelniająca?

Bo wydaje mi się, że w chwili obecnej nie ma tam żadnego dodatkowego uszczelnienia.

Z góry dziękuję za info i porady.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te wkładki są na rynku i są do nich głowice, więc szukaj w necie albo w dobrych hurtowniach.

Czy ktoś mógłby podesłać jakieś namiary?

Jestem kompletnie zielony w tematach ogrzewania, hydrauliki i instalatorstwa, więc nawet nie wiem co wpisać w wyszukiwarce. :unsure:

Obejrzałem dokładniej ten zawór i zacząłem się zastanawiać, czy to aby na pewno jest M30x1,5 którą wskazałem wcześniej.

U mnie niema tego większego łba pod klucz, zamiast tego na kołnierzu są takie cztery nacięcia.

post-75718-0-98377700-1510597582_thumb.jpgpost-75718-0-49513900-1510597591_thumb.jpg

I teraz już całkiem zgupiałem, czy da się to wymienic w miarę bezboleśnie, czy jednak czeka mnie jakaś grubsza robota :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.