Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 100W- Bardzo Duze Spalanie Cwu...


Aryan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam drobny problem, od kilku dni mam w domu zainstalowany nowy piec vitodens 100w 1funkc. 19kw. Piec bez czujnika pogodowego. Mam dwa zasobniki 100l polaczone ze soba. Mialem stary i do niego dokupiony nowy 100l ktory dostarcza do starego juz ciepla wode, zamiast zimnej.Problem polega na tym ze dzienne spalanie gazu na samo cwu wynosi kolo 3,5/4 m3. W domu dwie dorosle osoby + małe dziecko. Razem z zona kapiemy sie pod prysznicem, dziecko w wannie wypelnionej w 1/3. Cyrkulacja wody jest wylaczona calkowicie celem sprawdzenia zuzycia, czyli automatycznie po wlaczeniu cyrkulacji czasowej spalanie podejrzewam ze wzrosnie. Temperaturya cwu na piecu ustawiona na 50/51*C. Czy sa mozliwe az tak duze straty cieplne w starym zasobniku ze mam az tak duze spalanie ? Rozumiem ze bez jakichs ustawien piec grzeje wode w zasobniku 24h na dobe ? czy jest mozliwosc jakeigos czasowego ustawienia grzania cwu ?Sytuacja wyglada tak, ze jeszcze nie byl u mnie serwisant viessmana celem uruchomienia pieca i podlaczenia sterownika pokojowego, nie bylo calej kontroli emisji spalin itp. Czy jest mozliwe takie spalanie z uwagi na brak 'oficjalnego' uruchomienia pieca ? powiedzcie mi jaki polecacie sterownik do pieca bo jeszcze nie mam zakupionego? dom 150m2, ocieplony 15cm welny na scianach + 20cm na poddaszu, jedynie koło 20m2 podlogowki reszta kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko razem. Wyrzuć stary podgrzewacz i cyrkulację. Do 100l podgrzewacza cyrkulacji nie podłączysz. Poza tym te 100l to skromna wielkość Jak nowy kocioł to powinien zostać uruchomiony przez autoryzowanego instalatora. Jest to usługa bezpłatna opłacie podlega tylko dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma sprzeczności! Drugi podgrzewacz żadnej funkcji nie spełnia i go wyrzuć. Zresztą już takich pomysłów na forum było kilka i zawsze są z tym problemy. To samo jest z cyrkulacją. co niektórzy instalatorzy na siłę wciskają cyrkulację do małych podgrzewaczy które nie mają króćca do cyrkulacji. Jak potrzebna jest cyrkulacja to podgrzewacz powinien mieć 160- 200 l. Twoim błędem było samodzielne uruchomienie. możesz przez to stracić gwarancję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. Wyglada to tak, ze moj instalator nie posiada uprawnien na uruchamianie piecow, wiec serwisant z ktorym on wspolpracuje ma podjechac i mi ten piec uruchomic. Na ta chwile chodzi tylko cwu, pompy CO nie mogl juz wpiac, to samo sterownik pokojowy. Calosc wyglada tak, ze do nowego pieca przypiety jest nowy zasobnik Galmet SGW(L)x2 z węzownica, przy nim jest czujnik temp i ten zasobnik jest podpiety do starego zasobnika do ktorego dostarcza juz podgrzana wode i z tego starego woda idzie dalej. Cyrkulacje mialem juz podpieta nawet przy samym starym zasobniku 100l. Oprocz tego do starego zasobnika jest podpiety piec miałowy SAS. Wczesniej w miejscu vitodensa byl stary piec zeliwny Schafer, ktory byl wpiety do starego zasobnika. Dostalem info od instalatora ze z racji, ze to jest system otwarty a taki jest problem podlaczyc do kondensatu to proponuje takie rozwiazanie i bedzie nie 100l, a 200l. Nie wiem czy pisze to czytelnie, ale nie jestem wielki znawca hydrauliki. Prosze po prostu o porade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator Ci doradził tą głupotę, Ten podgrzewacz  nie nadaje się do tego kotła !!!!!!! Do Vitodensa 100   trzeba kupić podgrzewacz Vitocell 100W o pjemności od 100 do 150 l. To co Ci zamontował instalator mu oddaj i niech Ci zwróci pieniądze. Do podłączenia gazowego kotła kondensacyjnego instalacja musi być zamknięta , ale nie wie co te dwa podgrzewacze miały by zmienić. Chcesz mieć jeszcze w instalacji kocioł na paliwo stałe to trzeba go podłączyć przez wymiennik, jeżeli nie może pracować w układzie zamkniętym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakies argumenty podaj dlaczego sie ten zasobnik nie nadaje? Z tego co piszesz wynika ze do tego pieca mozna podlaczac tylko jeden zasobnik i zaden inny... nie zrozum mnie zle, ale chcialbym jakies konkretne argumenty uslyszec odnosnie zasobnika i tej calej instalacji zeby wiedziec jak rozmawiac z moim instalatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja ci odpowiem dlaczego ten zasobnik się nie nadaje , po pierwsze wężownica w tym zasobniku ma bardzo małą moc około 6kw, po drugie przez to że baniak jest poziomy ma słabe uwarstwienie ciepłej wody , po trzecie zobacz na jakikolwiek zasobnik pionowy z wężownicą(biawar, kospel galmet itp) nie musi być dedykowany do kotła jaka jest moc takiej wężownicy kilkanaście kw i kocioł dogrzewa wodę w kilka minut.

Na alle.... lub na olx są nowe zasobniki Vitocell i ludziska je sprzedają po kilkaset zł bo dostali je w zestawie z kotłem a i tak kupili inny większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.