Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat Do Zabudowy Jumo 602031/80 Awaria


blacknigga

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsuł mi się ww termostat.

Załączam schemat, niestety po angielsku tylko znalazłem, nic on mi nie mówi niestety:)
Link
Pytanie moje brzmi:
Na poniższym obrazku: czerwony to wejście prądu (kabelek podłączony), zielony to wyjście (podłączony kabelek), czarny był wolny - brak kabla. Na zielonym styku nie ma prądu przez co nie chce mi się włączyć sterownik Geco g403P2. Po

 

 

 

1765773700_1508051199_thumb.jpg

Przepiąłem zielony do czarnego, niby wszystko dobrze chodziło, ale wczoraj dopiero zauważyłem, że nie włącza się funkcja blokady na piecu (termostat pokojowy nie działa).
1. Może źle rozumuje, ale po przepięciu nie powinno być tak: Wcześniej termostat działał (blokował piec) gdy zadana temp w pokoju została przekroczona. Więc teraz termostat powinien blokować piec gdy zadana temperatura nie została przekroczona? Natomiast teraz jest tak jakby żadna wiadomość z termostatu nie dochodziła do pieca- piec działa nonstop.
Jest na nim śrubka do regulacji zakresu temperatury - zakrecałem i odkręcałem ją na max i nie zauważyłem zmiany.
2. Czy z tym nie działającym termostacie można jakoś naprawić ten styk?
3. Czy ten termostat spełni swoją funkcję? Pytam gdyż ma on tylko 2 styki (czyli wejście i wyjście -który jest który?) natomiast do tego mojego jest jeszcze podłączony kabelek ochronny (żółtozielony) do sterownika.

6670914600_1508668270_thumb.jpg1135731300_1508668671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat , do którego podałeś link ma też trzy styki i jest zaznaczone gdzie podłączyć ten żółto zielony przewód to taki styk zgrzany z blachą . Pozostałe dwa styki ( te na jednym boku termostatu ) są stykami roboczymi i nie ma znaczenia który jest który ( jeden kabel do jednego drugi do drugiego ) i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, nie zauważyłem tego trzeciego :unsure:  Podłączyłem ale sterownik nie załączył się a pompa od CO chodziła (wydaje mi się, że nie powinna bo jest zależna od termostatu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepiąłem zielony do czarnego, niby wszystko dobrze chodziło, ale wczoraj dopiero zauważyłem, że nie włącza się funkcja blokady na piecu (termostat pokojowy nie działa).

1. Może źle rozumuje, ale po przepięciu nie powinno być tak: Wcześniej termostat działał (blokował piec) gdy zadana temp w pokoju została przekroczona. Więc teraz termostat powinien blokować piec gdy zadana temperatura nie została przekroczona? Natomiast teraz jest tak jakby żadna wiadomość z termostatu nie dochodziła do pieca- piec działa nonstop.

Jest na nim śrubka do regulacji zakresu temperatury - zakrecałem i odkręcałem ją na max i nie zauważyłem zmiany.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co ma termostat pokojowy do ww termostatu (ogranicznika temperatury bezpieczeństwa STB)? Nie widzę połączenia między nimi, a jednak nie działa mi termostat pokojowy odkąd ww termostat zepsuł sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.