Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary Dom, Pelet I Brak Ocieplenia


andrzejlubicz

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej wełny dokup czujnik temperatury spalin, może być nawet taki do pieczenia mięsa z długą sondą , sonda w czopuch tak żeby sięgała przynajmniej do połowy średnicy czopucha i sprawdz jakie masz te spaliny jak kocioł się już dobrze rozbuja , bo brak ocieplenia to jedno, ale 40 kilo na dobę przy plusach na zewnątrz to musi coś być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kocioł jest w ogóle nie zmodyfikowany, samym w sobie kotłem na węgiel nie był dobrym, a po włożeniu palnika to już całkiem. W piątek dopiero pozatykałem aluminiową taśma dziury w drzwiczkach przez które wlatywało powietrze bo przeczytałem na forum że tak trzeba. Nie mam żaden regulacji ciągu komina, mam niby jakąś wajchę na czopuchu, ale nie idzie tego ruszyć w żadną stronę. Zresztą boję się, że pójdzie mi czad na dom jak zatkam za bardzo. 

Będę myślał nad tym czujnikiem spalin, teraz mam mnóstwo pracy i jeszcze muszę ocieplić strych. Po kolei i może nie będę musiał sprzedać nerki tej zimy, żeby mieć w domu 18C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.