Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Kobar


mkjasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Szanowni Forumowicze,


 


piszę do Was, bo mam problem z moim piecem. Chyba się wychładza przez dmuchawę, ale nie wiem tego do końca, dlatego proszę o pomoc w tunningu. Dzisiaj odpaliłem i coś często włącza się dmuchawa, nie trzyma temperatury. Jest to pierwszy sezon z mieszkańcami, w zeszłym roku paliłem, ale nie zwracałem uwagi na ustawienia, aby było ciepło. W tym roku już chciałbym troszkę o to zadbać i proszę o pomoc.


 


Pełną konfigurację zawarłem na dwóch filmach.


 




 


Bardzo proszę o pomoc.


 


Z góry dziękuję  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a co znaczy więcej powietrza? Który z tych parametrów ustawić? Jestem totalnym laikiem. Co do ekogroszku, to nie jest żaden markowy, ale jest pożądny, suchy i powinien mieć od 25-27 MJ/kg. Tak zapewniał również sprzedawca.

 

Coś jeszcze pokombinowac z tymi czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a co znaczy więcej powietrza? Który z tych parametrów ustawić? Jestem totalnym laikiem. Co do ekogroszku, to nie jest żaden markowy, ale jest pożądny, suchy i powinien mieć od 25-27 MJ/kg.

 

Więcej powietrza, to inaczej większa moc dmuchawy. Jako że jesteś laikiem odpiszę jako laik również :D

Groszek masz aż za dobry na tą porę (jeśli sprzedawca mówi prawdę). Na czeskim nie powinieneś przy

tej temperaturze mieć problemów. mieć problemów. Dmuchawa w kotle chodzi cały czas w procesie

grzania, czyli wtedy gdy nagrzewa kocioł do temp. którą ustawiłeś, a także gdy kocioł jest w podtrzymaniu

temperatury w cyklu który masz w sterowniku, a u Ciebie zwie się "czas oczekiwania w podtrzymaniu " (chyba).

Masz tam chyba ustawione 28 minut, więc częściej nie powinna się włączać. Piszesz że nie trzyma temperatury.

Nie chcę zgadywać, ale chyba zbyt krótko obserwowałeś kocioł po rozpaleniu.

Jeśli jest tak jak piszesz że chcesz zadbać w tym sezonie o ogrzewanie, trzeba poczytać chociażby na tym

forum wiele wątków związanych z ustawieniami kotła.

I b. dobrą radę kilka postów wcześniej dał kolega Dayan

"Jak to zawsze bywa na początku trzeba się zaopatrzyć w zgrzewke piwa, zeszyt z długopisem i notować:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytałem wczorajszej nocy i wiem już więcej. Poznałem te wszystkie mądre słowa jak przedmuchy, podtrzymanie itd.

 

Na chwilę obecną już chyba nie jest źle, zobaczę po kilku dniach ile wypali eko, ale jedno jeszcze mnie niepokoi, tworzą się takie spieki (załączone zdjęcie) i nie wiem jak sobie z tym poradzić, albo ekogroszek do dupci, albo za słabo wypala? Popiołu też jest dużo jak na jeden dzień palenia. Załączam również zdjęcie z ilością wypalonego eko przez niecałą dobę - podajnik był pełen.

 

https://drive.google.com/file/d/0B4Dty1rS-nCUR2p6Q1o2V2pELTg/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B4Dty1rS-nCUZWxfN2hFc1dmVzg/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego ekogroszku (moje doświadczenia). Zawsze trzeba wybrać mniejsze zło. Jak się nie spieka to żużluje na większej mocy. A jak już nie żużluje to robią się kalafiory z koksu.

 

Ze zdjęcia słabo widać ale chyba ci nie dopala do końca. Zanotuj ustawienia jakie masz i wydłuż przerwe w podawaniu o 10-15s, powietrza nie ruszaj. Zobacz co będzie po kilku godzinach.

Nie napisałeś, albo nie zauważyłem, czy w końcu piec dobija do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.