Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Talos - Czy Podejdzie Inny Soft


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

czy do sterownika TALOS "podejdzie" soft ze skorpiona / cobry?
Cobra oprócz ADC ma jeszcze PIDa i pytanie czy jest sens się w to bawić?

Talos coś mi odwala - jeżeli przestawię go na tryb tylko CWU (zmniejsze temp. CO do STOP) to po wyjściu z trybu rozpalania / ręcznego nie chce wyjść do "normalnego ekranu" tylko przełącza na wprowadzenie temp. CO. Trzeba włączyć CO aby wrócił do normalnego ekranu, następnie wejść ponownie aby wyłączyć CO. W dodatku po tej operacji sam się zatrzymuję po jakimś czasie. Po wznowieniu jest już OK.

Kolejna sprawa jest taka, że gdy ustawię temp CWU, a pompa CO jest na stop - to nie mam sterowania temp. kotła, która potrafi spaść do 40 stopni bo akurat bojler jest nagrzany. Jak temp. CWU spadnie poniżej histerezy kocioł się rozpędza zamiast trzymać stałą temp.

Póki co uruchomiłem drabinki łazienkowe na CO i jest OK - kocioł pracuje na 58 stopni, dane czerpie z pompy CO, CWU w podobnych granicach, ale trochę mi to nie pasuje...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam, gdzie kupiłeś był ze starszym softem

Skontaktuj się z producentem, podaj jaką masz wersję softu - podrzucą Ci nowszy.

 

Ogólnie nastawa C.O. < 40 to STOP grzania C.O. i tryb letni grzania samego bojlera, krótko mówiąc po nagrzaniu bojlera do zadanej stoi tak długo, aż histereza CWU nie da sygnału do grzania

 

Inny to liniowy soft testowy, ale do niego dochodzi czujnik otwarcia klapy, jak go nie masz - trzeba zasadzić zworkę w odpowiednie wyjście opisane jako czujnik krańcowy

 

jak chcesz grzać tylko CWU i zależy Ci na ciągłej pracy pompy ładującej bojler - możesz przepiąć pompę od bojlera pod wyjście C.O., wówczas będzie pracować ciągle i sterownik będzie starał się oscylować wokół zadanej temp. na kotle (zadana C.O.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inny to liniowy soft testowy, ale do niego dochodzi czujnik otwarcia klapy, jak go nie masz - trzeba zasadzić zworkę w odpowiednie wyjście opisane jako czujnik krańcowy

 

jak chcesz grzać tylko CWU i zależy Ci na ciągłej pracy pompy ładującej bojler - możesz przepiąć pompę od bojlera pod wyjście C.O., wówczas będzie pracować ciągle i sterownik będzie starał się oscylować wokół zadanej temp. na kotle (zadana C.O.)

Ciekawi mnie ten testowy soft - zapytam producenta. Co do przepięcia pomp - rozwiązanie proste i aż mi wstyd, że na to nie wpadłem :D 

 

Dzięki wielkie za radę!

 

Widzę też jeszcze jeden problem. Po wejściu w menu cyrkulacji pompy nie można z niego wyjść. Po naciśnięciu ikony wyjścia wchodzi do menu cyrkulacji pompy i tak w kółko - zostaje reset.

 

Przy okazji - jak ustawić wstępnie sterownik do Jaret Plusa? Jak go spalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - chodzi mi raczej tylko o to, że gdy podglądam opcje to nie mogę z niej wyjść - wchodze w menu pomp, ustawiam start pompy, jest ok. Ale jak przypadkowo wejde w cyrkulację - klikam wyjdz z menu pomp a on skacze znów do ustawiania cyrkulacji i tak w kółko.

Może jak jest osprzęt to zachowuje się prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest podłączony duży alligator to nie wchodzisz w cyrkulację. Czego tam s, ukasz, skoro tego fizycznie nie masz?

 

Jaret plus... Jak to ten z ostatnich wypustów to kicha będzie oni to teraz podobno z Brzeszczami mieszają a to nic dobrego poza spiekami nie wróży.

Na pytanie jak to spalić- jak najszybciej i kupić coś innego.

Szkoda, że do nowego miksu została stara nazwa, bo to tylko markę psuje. Mogli to ścierwo inaczej nazwać niż jaret plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.