Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Do Kotła Kondensacyjnego Przez Pomieszczenia, A Rosa


teres

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

mam pytanie do osób bardziej obeznanych jak poprowadzić wyrzut spalin i zasys powietrza z kotła kondensacyjnego i czy nie będzie się na nim wykraplała wilgoć w zimie. Sytuacja jest taka, że rurę spalinowo - powietrzną mogę puścić:

  1. pod sufitem, przez ścianę w kotłowni - ale tutaj bardzo sprzeciwia się małżonka,
  2. pionowo w górę przez pokoje i na końcu przez dach,
  3. wyrzut samych spalin przez dach, a zasys powietrza przez ścianę

Zastanawiam się czy nie będzie problemu z wykraplaniem się wilgoci z powietrza na ściankach rury doprowadzającej powietrze (zewnętrzna część lub osobna rura w systemie rozdzielczym)? W pierwszej wersji komin by leciał jako koncentryczny przez kotłownię. W drugim też jako koncentryczny ale przez pokój nad kotłownią. Tutaj martwię się czy obudowanie rury spalinowo-powietrznej ścianką G-K może mieć jakiś negatywny wpływ na wilgoć? Ewentualnie czy jest sens izolować taki komin wełną mineralną? 

Tak na chłopski rozum zasysane powietrze może mieć zimą nawet -20 stopni Celsjusza lub jeszcze mniej. Z drugiej strony nawet jeśli ktoś ma "zwykły komin" i wprowadzoną rurę spalinową do szachtu, to i tak odcinka szacht - kocioł nikt nie izoluje. Pomożecie?

 

pzdr.,
Tomek

Opublikowano

Jak pobór powietrza ma być ,przez ścianę to wyrzut spalin też może o ile kocioł spełnia warunek mocy i odległości od okien czyli opcja nr 1. Można kupić kominy izolowane ale naprawdę chcesz "pokój upiększyć" kominem????

Opublikowano

No właśnie ze względu na moc wyrzutu spalin przez ścianę raczej nie będzie.

 

Komina w pokoju nie byłoby widać, bo byłby zabudowany płytą GK.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.