Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Mocy Pieca Na C.w.u


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś testował palenie tylko na C.W.U na małej mocy.czy spalanie byłoby mniejsze gdybym tak ustawił czas podawania i pauzy,i sile nadmuchu żeby tylko się zażyło po prostu moc na styk,czyli prawie non stop piec byłby w trybie praca,czy było by oszczędniej ze spalaniem..DZIEKUJE.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez tydzień na sterowniku Timel SKZP-02 moc skręcona do 35% w najlepszym możliwym układzie zjadał 4.4kg groszku, ale modulacji mocy nie dało się uzyskać za żadne skarby, pracował 20 minut i odstawiał sie w czuwanie na jakieś 2 godziny.

Podobno na samo podtrzymanie żaru kocioł potrzebuje około 2kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kg na dobę u mnie szło na podtrzymanie + CWU latem przy ekogroszku Wesoła, na samo podtrzymanie wystarczy 1 kg, osiągałem wtedy ok. 40% sprawności.

 

Poniżej pewnego progu dmuchawa traci spręż a nawet jak da się specjalną np. DC o dużym sprężu przy małej wydajności to niewiele niżej się zejdzie z mocą bo palnik kiepsko dopala węgiel a spaliny słabo oddają ciepło ścianom wymiennika - lecą za wolno i jest ich za mało więc lecą środkiem przekroju i niewiele ich omywa ściany.

 

Lepiej ustawić próg mocy minimalnej na pewnym poziomie a poniżej niech wchodzi w podtrzymanie.

 

Przy standardowym palniku okrągłym Pancerpol PPS 25 i wymienniku 1,8 m2 z półkami poziomymi taki próg jest na poziomie 3-4 kW i niżej nie ma sensu schodzić bo sprawność kotła leci na łeb i praca na siłę z niższą mocą nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.