Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie Wody W Bloku A Piecyk Gazowy


koragreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
nie wiem czy temat który poruszam jest właściwym miejscem ale wydaje mi się że osoby zajmujące się projektowaniem są w stanie pomóc.
Mój problem polega na tym że wyłącznie w okresie letnim od ok czerwca do sierpnia mam problem z piecykiem gazowym JUNKERS WRDP11 2B. Regulator wiekości płomienia jest ustawiony na min. płomień przepływ muszę ustawić na min aby piecyk się zapalił a temp. która się pokazuje na wyświetlaczu jest wysoka dochodzi do 45 - 47 stC. Zmieniając przepływ na większy gaśnie piecyk. Widać ewidentnie na strumieniu wody jak skokowo zmienia się ciśnienie wody tj zwiększa zmniejsza w dużym zakresie. Zrobili mi pomiar ze spółdzielni ale w tym czasie było ok. Oczywiście problem największy jest od godz. ok 8 do późnego wieczora. Dzwoniłem do wodociągów i powiedzieli mi że u nich jest wszystko ok. Mieszkanie jest na parterze w bloku 3 pietrowym. Jak mogę sprawdzić co jest problemem. Zakup sprzętu pomiarowego nie wchodzi w grę - spore koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby podgrzewacz działał prawidłowo instalacja powinna dostarczyć minimalny przepływ wody na poziomie 2,5l/min a ciśnienie wody  powinno wynosić 0,2 bar. W domowych warunkach wystarczy sprawdzić ciśnienie i do tego nie potrzeba jakiś skomplikowanych urządzeń pomiarowych, wystarczy podłączyć manometr. Koszt to kilkanaście zł. Dlaczego spada ciśnienie i przepływ? Najpierw radzę sprawdzić stan instalacji. 

Ale że problem pojawia się od czerwca do sierpnia to przyczyną może leżeć poza domem i instalacją. Np duży odbiorca  rolniczy czy przemysłowy, który pobiera duże ilości wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.