Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezygnuję Z Czujnika Pogodowego Co W Zamian ?


Przemo71

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzeglo to to z 2 rogami odpowietrzniki z mosiądzu wg mnie 40 dla + 10 to duzo za duzo moja pompa ma tyle przy -20 nastawiam ręcznie bo pogodówke wyłączylem wieczorem usiąde przy harnasiu to pomysle kotły bez pogodowki i mieszaczy ukł sama podłogówka na chwilę obecną u klienów pracuja na 28 a u drugiego na 26 stopni

... już zakumałem 2 rogi (odpowietrzniki) widać na zdjęciu :))) To już wiem gdzie jest sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo to to z 2 rogami odpowietrzniki z mosiądzu wg mnie 40 dla + 10 to duzo za duzo moja pompa ma tyle przy -20 nastawiam ręcznie bo pogodówke wyłączylem wieczorem usiąde przy harnasiu to pomysle kotły bez pogodowki i mieszaczy ukł sama podłogówka na chwilę obecną u klienów pracuja na 28 a u drugiego na 26 stopni

... i pomyślał Pan ??? Zima za pasem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2016/12/Elidens-DTG-130-..-EcoNoxPlus-zeszyt-projektowy.pdf strona 15 tak ma to Pan zrobione? czy kocioł ma wbudowany zasobnik? bo grznie CWU przez sprzęgło to szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pompy obiegowe posiadają zawory zwrotne?? to takie mosiężne rurki z strzałką wskazującą kierunek przepływu cieczy. bo jeśli nie to kociło grzejąc wodę użytkową w układzie z rys 15 potrafi wrzucać ciepło np w grzejniki, lub podłogówkę zrób Pan  foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pompy obiegowe posiadają zawory zwrotne?? to takie mosiężne rurki z strzałką wskazującą kierunek przepływu cieczy. bo jeśli nie to kociło grzejąc wodę użytkową w układzie z rys 15 potrafi wrzucać ciepło np w grzejniki, lub podłogówkę zrób Pan  foto

nie ma tam zaworów zwrotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pompy sobie podkradają wzajemnie cieplo tu leży problem nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaworów zwrotnych trzeba je założyć zamiast kulowych najmniej przeróbki co do ulepszeń to trzeba znaleść schemat jak co jest wpięte w kocioł chodzi o elektronikę, to załatwię sciąge od kolegi serwisanta co steruje pompą od grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka może dostawać wode z powrotu z grzejników i dlatego tak ostro grzeje. Jak pan bedzie zakładał zawory zwrotne to polecam 1" z metalowym grzybkiem w środku i muszą lekko pracować bo to dodatkowy opór i strata ciśnienia na pompie przy okazji wartało by filtry wyczyścić oraz przekręcic dlawnice w pompach na dół. Ten zabieg wiąze sie z spuszczeniem cześci wody z instalacji. Tu fachowiec od kotłowni dal ciala może jest piekarzem nie to co ja cukiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.