Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Z Wkładem Do Ekogroszku... Agresywność Spalin


skrzypekps

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy skład spalin w piecu z podajnikiem różni się od zwykłego pieca węglowego ? Pytanie moje kieruje dlatego ponieważ  w lutym zmieniłem piec na ekogroszek. Posiadam komin z wkładem z kwasówki i zakończony jest daszkiem, cały komin w wentylacją zakończony jest zadaszeniem betonowym, pomalowanym farbą elewcyjną. Dziś wszedłem na dach i okazało się, że na całym zdaszeniu jest goły beton (brak farby na całym daszku) oraz kolor kwasówki zrobił się matowy. Wcześniej przez 8 lat przy paleniu węglem nie było czegoś takiego. Wyglada na to, że spaliny są jakieś agresywne tylko dlaczego ?? Ekogroszek Bobrek - polski mocny.

 

Proszę o opinie...

Opublikowano

Niska temp spalin (kondensat woda) plus siarka z (eko) groszku równa się kwas siarkowy a efekty masz na kominie... stary kociol nie eko na nie eko groszku miał wysoka (nie eko) Temp spalin i było pięknie...

 

Mam nadzieję że na dachu nie masz blachy .. oglądałem dachy które po 3 sezonach wyglądały jak sito

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

 Różni się sposób spalania, podajniki palą cyklicznie w niewielkich odstępach czasu. Unikaj prowadzenia palnika "praca - podtrzymanie" stosuj modulację mocy niech palnik cały czas pracuje. Jak grzejesz CWU w lecie to nie jest możliwe ale moim zdaniem nic wtedy się złego nie dzieje.

Generalnie wkład z nierdzewki nie jest wieczny, szczególnie do ekogroszku.

Opublikowano

Góral ja bym napisał inaczej podczas spalania siarki otrzymujemy di tlenek siarki SO2 a w efekcie tego kwas siarkawy trujący ale łagodny rozkładający się podczas podgrzewania. Natomiast spalając siarkę z dużym  nadmiarem tlenu co może wystąpić w kotle z podajnikiem , pewnie część siarki spali się do tri tlenku SO3 z którego jest w stanie powstać kwas siarkowy. Trzeba by się dopytać naszych profesorów ? .poz Hermogenes

Opublikowano

Skrzypekps a z jakiej blachy masz ten wklad ???  Znasz symbol ??  kwasoodporna czy żaroodporna blacha - bo na obie potocznie mówi się że są nierdzewne a różnica jednak jest.  No i jeszcze najważniejsze jaka grubość??  Jak zmontowany czy przypadkiem na łączeniach nie wiercono otwór / ki  na nity lub coś koło tego bo dla ułatwienia tak niektórzy mointują??

A co charakterystyki stali z której jest blacha to - dopiero można dyskutować jak podasz symbol.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.